Wilno - Troki - Druskienniki
28.04-02.05.2018

1. DZIEŃ - Wyjazd z Miastka w godzinach wieczornych i przejazd w kierunku Litwy.

2. DZIEŃ - Przyjazd do Wilna /w miarę możliwości planowany przyjazd do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek/, następnie zwiedzanie zabytków miasta, w tym: Sanktuarium Maryjne w Ostrej Bramie, Kościół św. Teresy, cerkiew Ducha, Cmentarz na Rossie kościół św. Janów, Plac Ratuszowy, przejście Ulicą Niemiecką oraz zwiedzanie z zewnątrz - domu Moniuszki, uniwersytetu, Pałacu Prezydenta. Po zakończeniu zwiedzania i czasie wolnym obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ - Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Wilna: Katedra św. Stanisława świątynia św. Anny, polska katedra św. Ducha, barokowy kościół św. Piotra i Pawła, Zielony Most, Góra 3 Krzyży, Wejście na Wzgórze Zamkowe i Wieżę Giedymina. Muzeum i pomnik Adama Mickiewicza. Wieczorny spacer po Starym mieście. Obiadokolacja i nocleg. 

4. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd i wizyta w Trokach - zwiedzanie zamku księcia Witolda na wyspie XIV i XV w. Następnie przejazd do Druskiennik. Możliwość skorzystania z kompleksu miejscowych basenów lub rejs statkiem po Niemnie. obiadokolacja i nocleg.

5. DZIEŃ - Po śniadaniu powrót do Miastka, przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie  699 zł

 ·   przejazd autokarem, barek, WC, DVD, klimatyzacja,
      3 noclegi w pokojach 2,3 os. z łazienkami
·     wyżywienie – 3 śniadania i 3 obiadokolacje
·     przewodnik miejscowy w Wilnie
·     opieka i informacja turystyczna pilota
·     ubezpieczenie NNW i KL

UWAGA: Cena nie obejmuje ewentualnych biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji, w tym Wzgórze zamkowe w Wilnie ok. 5 euro i zamek w Trokach ok. 10 euro, baseny lub rejs statkiem w Druskiennikach ok. 20 euro.

 

Wilno, Kowno i Troki to trzy główne punkty wycieczek na Litwę. Wilno zachwyca swoja, jedną z najwiekszych w Europie starówek pełnej miejsc związanych z polską historią i wielkimi postaciami polskiej przeszłości. Wspaniała atmosfera miasta udziela się turystom, którzy czują się jak u siebie.Ostra Brama to miejsce wielu pielgrzymek oraz obowiązkowy punkt programu zwiedzania. Na koniec Troki i monumentalny zamek księcia Witolda na wyspie.