Włochy samolotem termin
w przygotowaniu

1. DZIEŃ - Przelot w godzinach rannych na trasie Gdańsk - Neapol, zwiedzanie Neapolu - miasta w południowych Włoszech malowniczo położonego w centrum Zatoki Neapolitańskiej oraz u stóp Wezuwiusza, W programie centrum miasta z licznymi zabytkami architektury, w tym gotycka katedra (XIII-XV wiek) z kaplicą św. Januarego oraz promenada nadmorska. Ponadto architektoniczny symbol miasta Castel Nuovo, Piazza del Plebiscito i Pałac Królewski z fasadą ozdobioną posągami neapolitańskich władców. Następnie przejazd w kierunku San Giovanni Rotondo w kierunku i wschodniego wybrzeża Włoch. Obiadokolacja i nocleg. 

2. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do San Giovanni Rotondo - Miejsce życia św. Ojca Pio z Pietrelciny - wizyta w sanktuarium i zwiedzanie miasteczka i kościoła Katolickiego, Historia życia, nauczania i uzdrowień za jego wstawiennictwem - czas wyciszenia i refleksji. Obiadokolacja i nocleg.   

3. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd w kierunku Rzymu i Watykanu - Plac Św. Piotra, Bazylika Św. Piotra, modlitwa przy grobie Ojca Świętego, Groty Watykańskie i groby papieskie, Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska. Po południu pierwsza część zwiedzania miasta - Rzym Starożytny. Panorama na Fora Rzymskie i Colosseum ze Wzgórza Kapitolińskiego, Łuk Konstantyna, Forum Romanum. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg w Rzymie lub w okolicach Rzymu. 

4. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do Watykanu: Bazylika i Plac Św. Piotr - udział w niedzielnej modlitwie Anioł Pański. Następnie dalszy ciąg zwiedzania Rzymu – Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Kapitol, Panteon, Plac Navona. Słynne place i fontanny, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi. Arcybazylika papieska świętego Jana na Lateranie, Realizacja programu bez płatnych wstępów do zwiedzanych atrakcji. Przejazd na obiadokolację i nocleg. 

5. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd na Monte Casino, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Wizyta w opactwie benedyktyńskim. Chwila zadumy na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Po południu przejazd w kierunku Wezuwiusza - jedynego czynnego wulkanu na naszym kontynencie oraz miejscowość Pompeje - miasto, które w 79 r. zostało przykryte kilkumetrową warstwą popiołu wulkanicznych Neapolu Przejazd na obiadokolację i nocleg. 

6. DZIEŃ - Po śniadaniu dzień przeznaczony na wycieczkę na wyspę Capri uważaną za najpiękniejszą z włoskich wysp. W trakcie dojazdu przejazd u podnóża Czas na kąpiele morskie i słoneczne, a dla chętnych rejs do malowniczych grot oraz zwiedzanie centrum wyspy, Powrót na obiadokolację i nocleg. 

7. DZIEŃ - Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek w hotelu lub na plaży na wybrzeżu w okolicach pomiędzy Neapolem a Sorento, nad Zatoką Neapolitańską. obiadokolacja i nocleg.

8. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd na lotnisko oraz przelot na trasie Neapol - Gdańsk

Świadczenia zawarte w cenie:          2596 zł

·       przelot samolotem w obie strony
·       duży bagaż podręczny
·      
objazd Włoch na miejscu autokarem
·       7 noclegów w hotelach, pokoje 2,3 os
·       7 śniadań i 7 obiadokolacji
·       opieka i informacja turystyczna pilota
·       ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW
|·       podatek VAT

uwaga: Cena nie obejmuje dodatkowej opłaty za przewodników miejscowych w Rzymie i Neapolu, oraz słuchawek na czas zwiedzania w tych miastach - ok. 10 euro/os. Cena nie obejmuje również rejsu statkiem na Capri 25-30 euro/os. oraz wstępów do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej - 20 euro. Ze względu na brak na tą chwilę dokładnych dni i godzin lotów program może ulec lekkim zmianom. 


Toskania samolotem 28.04-02.05.2020

1. DZIEŃ - Przelot na trasie Gdańsk - Bergamo /następnie przejazd na krótkie popołudniowe zwiedzanie Werony. miasta słynnych kochanków Romea i Julii. słynna Arena, dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata, Casa di Giulietta-wąska uliczka z najdroższymi sklepami, łuk triumfalny oraz Porta dei Leoni (Brama Lwów). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach miasta

2. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do Lukki, miasta słynnego ze swoich murów, kościołów i wież, które razem tworzą jedno z najlepiej zachowanych historycznych centrów miasta w Europie. Zwiedzanie - Plac amfiteatru, ulica handlowa via Fillungo, Piazza Napoleone, mury obronne miasta, średniowieczne wieże Giunigi i Ore. Przejazd do Pizy. W programie zwiedzanie Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat. w trakcie przejazdów trasy pełne najpiękniejszych pejzaży w Toskanii z winnicami, miastami na wzgórzach, alejami cyprysowymi Obiadokolacja, nocleg

3. DZIEŃ - Przyjazd do Sieny, miasta które według łacińskiego motta miasta: -Cor magis tibi Sena pandit" -otwiera dla ciebie swoje wielkie serce. Zwiedzanie Piazza del Campo, na którym rozgrywany jest słynny wyścig Palio, Pałac Miejski (Palazzo del Comune) z wieżą Torre del Mangia, plac Piazza Duomo z majestatyczną Katedrą w stylu romańsko-gotyckim. Spacer po rynku w kształcie muszli oraz zaułkach starego miasta. Nastepnie zwiedzanie San Gimigniano - Miasta, zwanego "Manhattanem średniowiecza" min. słynne kamienne wieże San Gimignano, Forteca. Przejazd do Monteriggioni- Spacer po klimatycznym, średniowiecznym miasteczku otoczonym murem, podziwianie toskańskiego krajobrazu oraz wyjątkowej architektury, którą opisywał Dante Alighieri w - Piekle Boskiej Komedii.przejazd na obiadokolację i nocleg

4. DZIEŃ - śniadanie. Przejazd do Florencji kolebki renesansu. Wjazd na taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum - Kościół Santa Croce - św. Krzyża - miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji - gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Tuż przy katedrze znajduje się Wieża Giotta i Baptysterium. W programie zwiedzania również - "kipiące złoto" Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników. Czas wolny na ostatnie pamiątkowe zakupy. Po południu przejazd na obiadokolację i nocleg.

5. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd na lotnisko oraz przelot na trasie Bergamo - Gdańsk

Świadczenia zawarte w cenie:           ok. 1699 zł

  • przelot samolotem w obie strony
  • duży bagaż podręczny
  • objazd Toskanii na miejscu autokarem turystycznym/ barek, WC, klimatyzacja/
  • 4 noclegów w hotelach, pokoje 2,3 os z łazienkami
  • 4 śniadania i 4 obiadokolacje
  • opieka i informacja turystyczna pilota podczas wycieczki
  • ubezpieczenie
  • podatek VAT

Uwaga cena nie obejmuje ewentualnych bilety wstępu do zwiedzanych atrakcji, przewodników miejscowych wg. potrzeb oraz wjazdów do miast. Razem ok. 40-50 euro/os

Toskania 01.07-05.07.2020

Włochy autokarem termin
w przygotowaniu