Włochy samolotem 30.05-06.06.2019


1. DZIEŃ - Przelot w godzinach rannych na trasie Gdańsk - Neapol, zwiedzanie Neapolu - miasta w południowych Włoszech malowniczo położonego w centrum Zatoki Neapolitańskiej oraz u stóp Wezuwiusza, W programie centrum miasta z licznymi zabytkami architektury, w tym gotycka katedra (XIII-XV wiek) z kaplicą św. Januarego oraz promenada nadmorska. Ponadto architektoniczny symbol miasta Castel Nuovo, Piazza del Plebiscito i Pałac Królewski z fasadą ozdobioną posągami neapolitańskich władców. Następnie przejazd w kierunku San Giovanni Rotondo w kierunku i wschodniego wybrzeża Włoch. Obiadokolacja i nocleg. 

2. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do San Giovanni Rotondo - Miejsce życia św. Ojca Pio z Pietrelciny - wizyta w sanktuarium i zwiedzanie miasteczka i kościoła Katolickiego, Historia życia, nauczania i uzdrowień za jego wstawiennictwem - czas wyciszenia i refleksji. Obiadokolacja i nocleg.   

3. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd w kierunku Rzymu i Watykanu - Plac Św. Piotra, Bazylika Św. Piotra, modlitwa przy grobie Ojca Świętego, Groty Watykańskie i groby papieskie, Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska. Po południu pierwsza część zwiedzania miasta - Rzym Starożytny. Panorama na Fora Rzymskie i Colosseum ze Wzgórza Kapitolińskiego, Łuk Konstantyna, Forum Romanum. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg w Rzymie lub w okolicach Rzymu. 

4. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do Watykanu: Bazylika i Plac Św. Piotr - udział w niedzielnej modlitwie Anioł Pański. Następnie dalszy ciąg zwiedzania Rzymu – Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Kapitol, Panteon, Plac Navona. Słynne place i fontanny, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi. Arcybazylika papieska świętego Jana na Lateranie, Realizacja programu bez płatnych wstępów do zwiedzanych atrakcji. Przejazd na obiadokolację i nocleg. 

5. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd na Monte Casino, miejsce heroicznych walk wojsk polskich w czasie II wojny światowej. Wizyta w opactwie benedyktyńskim. Chwila zadumy na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Po południu przejazd w kierunku Wezuwiusza - jedynego czynnego wulkanu na naszym kontynencie oraz miejscowość Pompeje - miasto, które w 79 r. zostało przykryte kilkumetrową warstwą popiołu wulkanicznych Neapolu Przejazd na obiadokolację i nocleg. 

6. DZIEŃ - Po śniadaniu dzień przeznaczony na wycieczkę na wyspę Capri uważaną za najpiękniejszą z włoskich wysp. W trakcie dojazdu przejazd u podnóża Czas na kąpiele morskie i słoneczne, a dla chętnych rejs do malowniczych grot oraz zwiedzanie centrum wyspy, Powrót na obiadokolację i nocleg. 

7. DZIEŃ - Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek w hotelu lub na plaży na wybrzeżu w okolicach pomiędzy Neapolem a Sorento, nad Zatoką Neapolitańską. obiadokolacja i nocleg.

8. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd na lotnisko oraz przelot na trasie Neapol - Gdańsk

Świadczenia zawarte w cenie:                                                   2596 zł

·       przelot samolotem w obie strony
·       duży bagaż podręczny
·      
objazd Włoch na miejscu autokarem turystycznym/
·       7 noclegów w hotelach, pokoje 2,3 os z łazienkami
·       7 śniadań i 7 obiadokolacji
·       opieka i informacja turystyczna pilota podczas wycieczki
·       ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków
|·       podatek VAT

uwaga: Cena nie obejmuje dodatkowej opłaty za przewodników miejscowych w Rzymie i Neapolu, oraz słuchawek na czas zwiedzania w tych miastach - ok. 10 euro/os. Cena nie obejmuje również rejsu statkiem na Capri 25-30 euro/os. oraz wstępów do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej - 20 euro. Ze względu na brak na tą chwilę dokładnych dni i godzin lotów program może ulec lekkim zmianom.