Włochy klasyczne

1. DZIEŃ – Wyjazd i przejazd przez Niemcy oraz Austrię do Włoch.

2. DZIEŃ - Przyjazd do Wenecji w godzinach rannych. Spacer lub rejs stateczkiem do centrum. Zwiedzanie miasta: /przewodnik miejscowy 9.00-11.30/ Bazylika, Plac św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto. Bazylika św. Marka, Kościół św. Jana i Pawła. Powrotny rejs tramwajem wodnym po Canale Grande. po południu przejazd w okolice Rimini, Obiadokolacja i nocleg .

3. DZIEŃ – Po śniadaniu wizyta w San Marino - malowniczo położonym mieście - państwie, zwiedzanie urokliwego centrum, zamku i murów obronnych, czas wolny na zakupy. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Asyżu – zwiedzanie miasteczka - Bazyliki św. Franciszka i spacer po miasteczku. Przejazd do hotelu w ok. Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ – Po śniadaniu przejazd do Watykanu: zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym - Bazylika św. Piotra, modlitwa przy grobie Ojca Świętego, Groty Watykańskie i groby papieskie, Plac św. Piotra, Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska. Dalszy ciąg zwiedzania Rzymu - słynne place i fontanny /Plac Hiszpanski, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki.../, Kapitol, Panorama na Fora Rzymskie i Koloseum ze Wzgórza Kapitolinskiego. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Rzymu.

5. DZIEŃ – Po śniadaniu wyjazd na uroczystą audiencję papieską do Watykanu. Po południu dalszy ciąg zwiedzania Rzymu, w tym np. Bazylika Santa Maria Maggiore. Obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ – Po śniadaniu przejazd do Stolicy Toskanii – Florencji perły renesansu. Kościół Santa Croce, Katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta, Most Ponte Vecchio. Czas wolny. Ok. 21.00 wyjazd do Polski.

7. DZIEŃ - Powrót i zakończenie wycieczki.

Świadczenia zawarte w cenie

• przejazd autokarem zachodnim z WC, barkiem i klimatyzacją, 4 noclegi we Włoszech, wyżywienie – 4 śniadania i 4 obiadokolacje, ubezpieczenie, opieka i informacja turystyczna pilota, podatek VAT. uwaga: Podana cena nie uwzględnia wstępów do zwiedzanych atrakcji, wjazdów do wybranych miast i przewodników miejscowych


 

Kierunek od zawsze cieszacy sie ogromną popularnością. W drodze do Rzymu zobaczyć można jedyne w swoim rodzaju miasto na wodzie Wenecję, ponadto mini państwo San Marino oraz renesansową Florencję. Przebywając w stolicy Włoch nieodzownym punktem programu jest również Watykan i Plac świetego Piotra. Rzym nazywany wiecznym miastem pozwala przenieść się do czasów Antycznych, czasów imperium Rzymskiego i pierwszych chrześcijan.