Piecki k/Mrągowa - Mazury 28.07-04.08.2021

Wyjazd ze Słupska w godzinach rannych i przejazd na Mazury do miejscowości Piecki

k/ Mrągowa. 
PIECKI Ośrodek Wczasowy Ostrów Pieckowski www.epiecki.pl położony jest na skraju Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz Puszczy Piskiej , w pobliżu trasy Mrągowo -Szczytno. Wody jeziora Wągiel nad którym malowniczo usytuowany jest teren ośrodka, zakwalifikowane są do I klasy czystości. Teren ośrodka jest bardzo dobrze zagospodarowany. Ośrodek dysponuje: stołówką, kawiarnią, salą dyskotekową, salą szkoleniową, placem zabaw, plażą z pomostem, wypożyczalnią sprzętu wodnego, boiskami do piłki nożnej, siatkowej i koszykowej, stołem do ping-ponga, bilardem, grami zręcznościowymi jak piłkarzyki, lotki, 3 salami do organizacji zajęć sportowych i tanecznych oraz miejscem na ognisko.

MAZURSKI PARK KRAJOBRAZOWY
Wycieczka do jednego z największych parków krajobrazowych w Polsce. Zajmuje on teren Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, w części zachodniej Pojezierze Mrągowskie, a w południowej Równinę Mazurską. W granicach Mazurskiego Parku Krajobrazowego znajduje się największe w Polsce Jezioro Śniardwy oraz północna część Puszczy Piskiej z rzeką Krutynią. Odbędziemy spacer po parku ścieżką przyrodniczą do rezerwatu „Zakręt”.
MIKOŁAJKI
Wycieczka do Perły Mazur, czyli Mikołajek. Tastolica żeglarstwa jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanych ośrodków turystycznych na Mazurach, gdzie królują sporty wodne. Mikołajki jako ośrodek żeglarski umożliwia start w licznych regatach organizowanych w sezonie turystycznym. Zrobimy spacer pieszymi szlakami, które prowadzą przez piękne mikołajskie okolice.
SPŁYW ŁODZIAMI PO PŁYTKIEJ RZECE KRUTYNI
Odcinek rzeki, po którym odbywa się spływ łodziami, jest bardzo piękny, płytki i bardzo bezpieczny! Z powodu licznych walorów krajobrazowych i przyrodniczych rzeki Krutyni, utworzono tu rezerwat przyrody o nazwie "Krutynia". Cały czas towarzyszyć nam będzie przepiękna fauna i flora. Górny odcinek rzeki jest bardzo płytki i ma twarde dno. Dzięki temu możliwe jest pływanie metodą "na pych", czyli metodą, przy pomocy której, odbywają się przewozy łodziami. Dno, z kamienistego, zmienia się szybko w piaszczyste, z miejscami idealnymi do kąpieli i brodzenia po kryształowo czystej wodzie. Kończąc spływ nie będziemy chcieli opuszczać tych wręcz bajkowych widoków.
MRĄGOWO I BAJKOWE OGRODY POKAZOWE

Wycieczka do Mrągowa, polskiej stolicy muzyki country. Mrągowo jest znane jako miasto festiwali, w którym odbywa się wiele imprez kulturalnych tj. Międzynarodowy Piknik Muzyki Country, Mazurska Noc Kabaretowa, Festiwal Kultury Kresowej i wiele innych. Ogrody Pokazowe, to miejsce bajkowe, pełne kolorów i zapachów. Pospacerujemy wśród kameralnych wnętrz ogrodowych o różnej tematyce i stylu. Na powierzchni 3000 m2 zaaranżowano tu ogród śródziemnomorski, ogród zakochanych, różanka, ogród biały, ogród traw, ogród marokański, ogród nowoczesny, ogródek mazurski, ogród pnączy, ogród egipski, ogród japoński, “zielona klasa”.
REJS STATKIEM PO JEZIORZE MAZURSKIM CZOS
Rejs jest wyjątkową atrakcją turystyczną. Odbywa się po pięknym akwenie jeziora Czos. W trakcie rejsu będziemy podziwiać z wody panoramę Mrągowa i amfiteatru oraz inne wspaniałe mazurskie widoki, pływające wokoło żaglówki i łodzie.
MAZURSKA SPARTAKIADA NA WESOŁO
To liczne zabawy i zawody sportowe, przeciąganie liny, turniej w dwa ognie, mecz kolonistów w piłkę siatkową, piłkę nożną oraz baloniada.
DYSKOTEKI I WIECZORY FILMOWE
Wybory Miss i Mistera kolonii oraz bal przebierańców, seanse filmowe.

Ostatniego dnia, po śniadaniu i wydaniu prowiantu, wykwaterowanie i przejazd w stronę Słupska. Krótki pobyt na Rynku Starego Miasta w Gdańsku oraz przerwa na posiłek w McDonald’s /we własnym zakresie/. Przyjazd do Słupska w godzinach wieczornych.

 

Świadczenia w cenie:                                                  1499 zł

·         przejazd autokarem, który pozostaje na miejscu do dyspozycji uczestników
·         noclegi w pawilonie hotelowym, pokoje 4-os z łazienkami
·         pełne całodzienne wyżywienie -śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje
      /jedna z kolacji przy ognisku/
·         prowiant na drogę powrotną
·         ratownik na plaży z ramienia Ośrodka
·         pielęgniarka dyżurująca w Ośrodku
·         opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej
·         ubezpieczenie NNW Uniqa
·         podatek Vat 

Uwaga! Dodatkowo płatne: wszystkie wycieczki, bilety wstępu i atrakcje tj. spływ łodziami po rzece oraz rejs statkiem po jeziorze mazurskim, łącznie 229 zł/os.