Malta - 4 dni
20.11-24.11.2022

1. Dzień - Przelot z Gdańska na Maltę, następnie po wylądowaniu  przejazd do hotelu **** z basenem.  Malta to nazwa państwa i jednocześnie wyspy należącej do archipelagu położonego w samym sercu Morza Śródziemnego. Od najdawniejszych czasów o ten ważny punkt strategiczny i handlowy walczyły wszystkie liczące się potęgi morskie jak Fenicjanie, Grecy, Arabowie, Hiszpanie i Anglicy, ale najważniejszą rolę odegrali Rycerze Maltańscy Zakonu św. Jana. Wszyscy oni pozostawili po sobie nie tylko zapis w kartkach historii, ale imponującą ilość cennych i świetnie zachowanych budowli w postaci obwarowań miejskich, fortec, świątyń, pałaców i pomników. Ciekawostką jest że na tak małej powierzchni, mieści się ogromna ilość kościołów, Wiarę chrześcijańską zaszczepił mieszkańcom św. Piotr, który stał się patronem wyspy. Malta, to nie tylko stare budowle i mury obronne ale także malownicze krajobrazy, niespotykane formy skalne a przede wszystkim piękny odcień wody. Można tu popływać łódką czy jachtem wzdłuż Błękitnej Laguny podziwiając lazurową barwę morza, a wspaniałe widoki sprzyjają spacerom. Oprócz popołudniowego słońca, przejrzystego morza i licznych osobliwości Malta odróżnia się jeszcze jedną niewątpliwą zaletą, jest nią otwartość i uprzejmość mieszkańców. Maltańczycy są pogodni, a wszystkich gości przyjmują serdecznie i gościnnie.  

2. Dzień - Po śniadaniu przejazd w głąb wyspy i zwiedzanie historycznych miejscowości Mdina - dawna stolica Malty, położona w centralnej części wyspy Malta. Jest to średniowieczne miasto z wąskimi, cichymi uliczkami, położone na wzgórzu, skąd roztacza się szeroki widok na wyspę. Zwiedzanie zabytków miasta - Katedry i groty św. Pawła. Następnie miejscowość Rabat położonej na przedmieściach Mdiny - Miejscowość znana jest z rozległych katakumb św. Pawła, który mieszkał w jednej z grot w czasie trzymiesięcznego pobytu na tej wyspie.

3. Dzień - Po śniadaniu wycieczka do trzech połączonych ze sobą miast: Birgu - miasta zwanego często także Vittoriosa, położonego pomiędzy zatokami oraz Senglea i Cospicua. W Birgu znajdują się zabytki z czasów panowania na wyspie joannitów m.in.: Fort św. Anioła - stanowiący eksterytorialną posiadłość Suwerennego Zakonu Maltańskiego, Następnie zwiedzanie stolicy Malty La-Valletta - położonej na półwyspie pomiędzy dwiema zatokami, która jest jednocześnie najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą - zwiedzanie miasta, w całości wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury Unesco, w tym np. Fort St. Elmo, Parlament, Pałac Prezydenta. Katedra św. Jana, ogrody miejskie.

4. Dzień - po śniadaniu kolejny luźny dzień przeznaczony na wypoczynek przy basenie lub na plaży oraz z opcji all inclusive. Możliwość zorganizowania dodatkowej, fakultatywnej wycieczki - rejsu statkiem na wyspę Gozo i do błękitnej Laguny lub do błękitnej groty. 

5. Dzień – Po śniadaniu czas wolny. Po południu przejazd na lotnisko, przelot do Gdańska

Świadczenia zawarte w cenie                                     1899 zł

  • przelot samolotem na Maltę i powrót
  • bagaż podręczny
  • transfer lotnisko - hotel - lotnisko
  • opieka i informacja turystyczna pilota - przedstawiciela biura
  • noclegi w hotelu standard 4**** - pokoje 2/3 osobowe
  • wyżywienie śniadania i obiadokolacje
  • ubezpieczenie

    Uwaga: podana cena nie obejmuje opisanych w programie wycieczek fakultaywnych.