Malta 21-24.02.2019

1. Dzień - Wylot z Gdańska 10.30, następnie po wylądowaniu o godz. 13.45 przejazd do hotelu z basenem nad morzem w opcji All inclusive.

Malta to nazwa państwa i jednocześnie wyspy należącej do archipelagu położonego w samym sercu Morza Śródziemnego. Od najdawniejszych czasów o ten ważny punkt strategiczny i handlowy walczyły wszystkie liczące się potęgi morskie jak Fenicjanie, Grecy, Arabowie, Hiszpanie i Anglicy, ale najważniejszą rolę odegrali Rycerze Maltańscy Zakonu św. Jana. Wszyscy oni pozostawili po sobie nie tylko zapis w kartkach historii, ale imponującą ilość cennych i świetnie zachowanych budowli w postaci obwarowań miejskich, fortec, świątyń, pałaców i pomników. Ciekawostką jest że na tak małej powierzchni, mieści się ogromna ilość kościołów, Wiarę chrześcijańską zaszczepił mieszkańcom św. Piotr, który stał się patronem wyspy. Malta, to nie tylko stare budowle i mury obronne ale także malownicze krajobrazy, niespotykane formy skalne a przede wszystkim piękny odcień wody. Można tu popływać łódką czy jachtem wzdłuż Błękitnej Laguny podziwiając lazurową barwę morza, a wspaniałe widoki sprzyjają spacerom. Oprócz popołudniowego słońca, przejrzystego morza i licznych osobliwości Malta odróżnia się jeszcze jedną niewątpliwą zaletą, jest nią otwartość i uprzejmość mieszkańców. Maltańczycy są pogodni, a wszystkich gości przyjmują serdecznie i gościnnie.

2. Dzień - po śniadaniu luźny dzień przeznaczony na zwiedzanie stolicy Malty La-Valletta - położonej na półwyspie pomiędzy dwiema zatokami, która jest jednocześnie najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą - zwiedzanie miasta, w tym np. Fort St. Elmo, Parlament, Pałac Prezydenta. Katedra św. Jana, ogrody miejskie oraz Floriana – miejscowość na Malcie stanowiąca przedmieścia Valletty i port morski lub wypoczynek w hotelu, korzystanie ze słońca, basenu, plaży i opcji all inclusive.

3. Dzień - Po śniadaniu przejazd w głąb wyspy i zwiedzanie historycznych miejscowości Mdina - dawna stolica Malty, położona w centralnej części wyspy Malta. Jest to średniowieczne miasto z wąskimi, cichymi uliczkami, położone na wzgórzu, skąd roztacza się szeroki widok na wyspę lub dla chętnych rejs statkiem do Błękitnej laguny i na wyspę Gozo - możliwość kąpieli w błękitnych ciepłych wodach otaczających wyspę lub inna opcja w zależności od upodobania uczestników wyjazdu.

4. Dzień - Wczesanie rano przejazd na lotnisko i przelot do Gdańska /6.50-10.05/


Świadczenia zawarte w cenie:                             1299 zł
Ze względu na zmieniające się ceny biletów lotniczych oferta ograniczona czasowo

  •  przelot samolotem na Maltę i powrót
  •  duży bagaż podręczny
  •  transfer lotnisko - hotel - lotnisko
  •  opieka i informacja turystyczna pilota - przedstawiciela biura
  •  3 noclegi w hotelu pokoje 2/3 osobowe
  •  Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  •  realizacja programu zwiedzania na wyspie
  •  ubezpieczenie
  •  podatek Vat

uwaga: Cena nie obejmuje udziału w opisanych w programie wycieczek, biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji, jazdy komunikacją lokalną po wyspie na potrzeby poruszania się po wyspie oraz ewentualnego rejsu na błękitną lagunę. Możliwość doliczenia wycieczek do ceny podstawowej – ok. 200 zł/os

Możliwość dopłaty do opcji wyżywienia w formie all-inclusive, która obejmuje: wszystkie posiłki w formie bufetu, śniadania, obiady i kolacje, drinki i napoje bez ograniczeń /lokalne mocne alkohole, piwo, wino, kawa, herbata, woda, inne napoje w godzinach 11:00-22:30, oraz przekąski w dostępnych hotelowych miejscach. – ok. 200 zł/os