Karpacz i Karkonosze 23.07-01.08.2021

PRZESIEKA K/KARPACZA jest urokliwą miejscowością położoną w centrum Karkonoszy w Dolinie Czerwienia.   Jest ona punktem węzłowym dla podgórskich szlaków turystycznych. Przez Przesiekę przechodzą szlaki turystyczne: niebieski prowadzi na Przełęcz Karkonoską, a dalej na karkonoskie szczyty, żółty na Słonecznik, zielony do Karpacza i w drugą stronę do Zamku Chojnik i Szklarskiej Poręby. Zakwaterowanie w pensjonacie „Zielona Gospoda” z dużym, ładnie zagospodarowanym terenem zieleni. Obiekt jest wyposażonym w boisko do piłki siatkowej i mini piłki nożnej, stoły do ping- ponga na zewnątrz , cztery duże zadaszone grille z miejscami siedzącymi , miejscem na ognisko, profesjonalną siłownią i sauną, dużą salą sportowo- rekreacyjną z nagłośnieniem, dużym plazmowym TV.

KARPACZ - Poznamy bliżej tę urokliwą miejscowość, zwaną perłą Karkonoszy. Przejdziemy się m.in. pod Zaporę na rzece Łomnicy, która utworzyła malowniczy zalew oraz sztuczny wodospad, gdzie zrobimy sobie pamiątkową sesję zdjęciową. Następnie przejdziemy pod Karczmę Sądową oraz dom Morgensterna.     A na koniec odwiedzimy Młynek Miłości, który ma cudowną moc, gdyż sprawia, że uczucie miłości zostaje odwzajemnione.

ZAMEK CHOJNIK - To przepięknie usytuowany zamek na szczycie góry Chojnik, która wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do Piekielnej Doliny, dlatego dostać się tutaj nie będzie tak łatwo, czeka nas bowiem prawie godzinna wspinaczka pod mury warowni. Ale warto, ponieważ widoki i panorama rozpościerająca się z zamkowej wieży należą do jednych z najpiękniejszych w całej kotlinie jeleniogórskiej. Widać stąd Karkonosze, Góry Izerskie, Kotlinę Jeleniogórską, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie.

PUNKT GRAWITACYJNY - Zatrzymany tu samochód zaczyna wjeżdżać sam pod górę. Jedni mówią , że  pochyłość jezdni to tylko złudzenie optyczne, inni że jest to anomalia grawitacyjna, ale jedni i drudzy mają z tego mnóstwo dobrej zabawy. 

AQUAPARK TROPICANA W HOTELU „GOŁĘBIEWSKI” - Wodne szaleństwo w jednym z najnowocześniejszych aquaparków Tropicana, z kilkoma basenami, zjeżdżalnią 3 torową oraz „cebulą”. 

SPACER DO SAMOTNI I MAŁEGO STAWU - To całodzienna górska wyprawa z przewodnikiem spod Świątyni Wang, niebieskim szlakiem, do schroniska Samotnia i najbardziej malowniczego jeziorka Karkonoszy Małego Stawu. Nie ma zmartwienia, szlak należy do dosyć łatwych, jest niesamowicie malowniczy i przyjemny.

WODOSPAD SZKLARKI - Wodospad leży w malowniczej enklawie Karkonoskiego Parku Narodowego. Cudowny przełomowy odcinek potoku rzeki Szklarki tworzy Wąwóz Szklarki. W środkowej części wąwozu, na skalnym progu, na wysokości 520 m n.p.m. znajduje się Wodospad Szklarki, opadający spiralnie w dół zwężającą się kaskadą. Wodospad ma 13,3 m wysokości. Sesja zdjęciowa murowana. 

DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW - To przejazd malowniczą trasą Zamków, którą niejednokrotnie porównuje się do francuskiej Doliny Loary. Podczas tej autokarowej wycieczki zobaczymy z zewnątrz kilka odrestaurowanych zamków, pałaców i dworów.

TOR SANECZKOWY „KOLOROWA” Dostarczymy sobie niezapomnianych wrażeń na torze saneczkowym „Kolorowa”. To jeden z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce, ponad 1 km długości, z wirażem 360 stopni, 2 tunelami, 14 wirażami i 3 uskokami, po którym pojedziemy z prędkością 35 km/h /jeden zjazd w cenie/. 

KARKONOSKA SPARTAKIADA NA WESOŁO - Liczne zabawy i zawody sportowe, przeciąganie liny, turniej w dwa ognie, mecz kolonistów w piłkę siatkową, piłkę nożną oraz oczywiście baloniada.

DYSKOTEKI I WIECZORY FILMOWE -Wybory Miss i Mistera kolonii oraz bal przebierańców, seanse filmowe. 

Ostatniego dnia, po śniadaniu i wydaniu prowiantu, wykwaterowanie i przejazd do Wrocławia. Krótki pobyt na najpiękniejszym Rynku Starego Miasta oraz wyjazd w drogę powrotną. Po drodze przerwa na posiłek w McDonald’s /we własnym zakresie/. Przyjazd do Słupska we wczesnych godzinach rannych.

 

Świadczenia w cenie:                                                         1499 zł 

  • przejazd autokarem, który pozostaje na miejscu do dyspozycji uczestników
  • noclegi w pensjonacie , w pokojach z łazienkami i TV
  • pełne całodzienne wyżywienie - śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje  /bardzo dobra kuchnia domowa/
  • prowiant na drogę powrotną
  • opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej
  • ubezpieczenie NNW Uniqa
  • podatek Vat

Uwaga! Dodatkowo płatne: bilety wstępu, atrakcje i przewodnicy górscy – łącznie 199 zł