Izrael - 19-22.01.2023


1. DZIEŃ – Przejazd na lotnisko do Berlina i przelot do Izraela. /7.05-12.15/ Przylot na lotnisko w Tel Awiwie. Przejazd do Betlejem, w trakcie przejazdu zachodnia Jerozolima, dzielnica Ein Karem oraz Yad Vashem, wizyta przed parlamentem Izraela - Knesetem, w Betlejem zakwaterowanie w hotelu a następnie wizyta w miejscu narodzin Jezusa, obudowanym Bazyliką Narodzenia, wizyta w Grocie Narodzenia. Ponadto Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej - rzymskokatolicki kościół sąsiadujący z Bazyliką Narodzenia i grota Mleczna przy malutkim sanktuarium maryjnym, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

2. DZIEŃ - Po śniadaniu, przejazd na górę Oliwną z majestatyczną panoramą na wszystkie starożytne i nowoczesne dzielnice Jerozolimy. Wizyta w kaplicy Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster i kaplica Dominus Flevit. Kościół Wszystkich Narodów, gdzie Chrystus modlił się w nocy przed zdradą. Następnie Pałac Kajfasza, Wieczernik, piesza wycieczka na Stare Miasto w Jerozolimie. Spacer po centrum i przejście przez miasto tzw. Drogą krzyżową wzdłuż Via Dolorosa od Pałacu Piłata do grobu Chrystusa w kościele Grobu Świętego. Następnie krótki spacer wzdłuż Cardo do Ściany Zachodniej – Ściany płaczu – największego i najświętszego sanktuarium dla narodu żydowskiego. Powrót do Betlejem i hotelu na obiadokolację i nocleg.

3. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do najstarszego miasta na ziemi Jerycha do stóp
Góry Pokuszenia – widok na górę oraz dalej nad rzekę Jordan do miejsca chrztu Jezusa przez Jana Chrzciciela. Następnie przejazd do Morza Martwego. Czas wolny nad brzegiem Morza Martwego, możliwość kąpieli w niesamowicie słonych wodach gdzie ciało unosi się samo na powierzchni wody. Następnie powrót wśród wzgórz Judei do Jerozolimy lub Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4. DZIEŃ - Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejazd do Tel Avivu – nowoczesnego centrum Izraela połączonego deptakiem ze starą stolicą Jaffą, Zwiedzanie starej Jaffy, znanej już w starożytności, następnie Czas wolny przy promenadzie nadmorskiej i możliwość kąpieli w ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Następnie po południu przejazd na lotnisko Ben Gurion i przelot do Berlina 17.55-21.25 następnie powrót autokarem do miejsca rozpoczęcia

Świadczenia zawarte w cenie           1880 + 100 USD

· Przelot na trasie Berlin - Tel Aviv - Berlin
· Bagaż podręczny 45 x 36 x 20 cm
· Zakwaterowanie 3 noclegi w hotelu
· Wyżywienie na miejscu - 3 śniadania i 3 obiadokolacje
· Transfer lotnisko - hotel - lotnisko
· Transport lokalny na potrzeby zwiedzania podczas całego pobytu  1-4 dzień
. Wszystkie wstępy do zwiedzanych atrakcji oraz na teren plaży Morza Martwego
· Zwiedzanie wg. programu
· Obowiązkowy lokalny przewodnik  

Uwaga: podana cenie nie obejmuje dopłaty do dojazdu na lotnisko w Berlinie ok. 200 zł/os. w dwie strony