Izrael 06.11-09.11.2019

1. DZIEŃ – Przejazd na lotnisko do Berlina. Wylot z Berlina i przelot do Izraela. /7.05-12.15/ Przylot na lotnisko w Tel Awiwie. Przejazd do Tel Avivu – nowoczesnego centrum Izraela połączonego deptakiem ze starą stolicą Jaffą, Krótki spacer po historycznej Jaffie. Po południu przejazd na górę Oliwną w Jerozolimie z majestatyczną panoramą na wszystkie starożytne i nowoczesne dzielnice miasta. Wizyta w kaplicy Wniebowstąpienia, kaplica Dominus Flevit. Kościół Wszystkich Narodów Getsemani, gdzie Chrystus modlił się w nocy przed zdradą. Następnie przejście na Stare Miasto w Jerozolimie. Spacer po centrum i przejście fragmentem tzw. Drogi krzyżowej wzdłuż Via Dolorosa od Pałacu Piłata do grobu Chrystusa w kościele Grobu Świętego. Następnie krótki spacer wzdłuż Cardo do Ściany Zachodniej – Ściany Płaczu – największego i najświętszego sanktuarium dla narodu żydowskiego. Wieczorem przejazd do Betlejem i do hotelu na obiadokolację i nocleg.

2. DZIEŃ - Po śniadaniu, wizyta w Betlejem w miejscu narodzin Jezusa, obudowanym Bazyliką Narodzenia, wizyta w Grocie Narodzenia. Ponadto przejazd na północ do miasta Cezarei, zwiedzanie rzymskiego akweduktu, miejsce skąd rozpościera się widok na pobliskie ruiny Cezarei. Obiektów zbudowanych przez króla Heroda, a które później stały się siedzibą rządów i namiestników rzymskich, w tym Poncjusza Piłata. Dalej przejazd do Haify - jednego z ładniejszych miast Izraela malowniczo położonego nad brzegiem morza, wjazd na wzgórze do klasztoru Stella Maris, a następnie na punk widokowy skąd rozpościera się widok na ogrody Bahaistów. W drodze do Nazaretu wizyta w domu Kany Galilejskiej. Na zakończenie dnia Nazaret miasto na wzgórzach Galilei, gdzie Jezus dorastał. obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ - Po śniadaniu Wizyta w Bazylice Zwiastowania i Synagoga w Nazarecie. Kontynuacja programu i przejazd przez tereny Galilei lub rzeki Jordan w kierunku Morza Martwego, przeprawa do Kafarnaum, gdzie Jezus mieszkał po opuszczeniu Nazaretu, aby odwiedzić starożytne synagogi i pobliski dom Piotra. Wizyta nad jeziorem Galilejskim, w Trakcie dalszego zwiedzania wizyta w miejscu chrztu nad rzeką Jordan. Po południu przejazd do Morza Martwego. Czas wolny nad brzegiem Morza Martwego, możliwość kąpieli w niesamowicie słonych wodach gdzie ciało unosi się samo na powierzchni wody. Ewentualnie w miarę możliwości wjazd do najstarszego miasta na ziemi Jerycha do stóp Góry Pokuszenia – widok na górę. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w Jerycho lub w Betlejem.

4. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd starożytnej Jaffy i nowoczesnego Tela Avivu. Krótkie zwiedzanie Jaffy i wypoczynek na plazy w Tel avivie, nastepnie przejazd na lotnisko Ben Gurion i przelot do Berlina 16.20-20.45. Powrót autokarem do miejsca rozpoczęcia wycieczki

Świadczenia zawarte w cenie         1699 zł

· bilet lotniczy

· zakwaterowanie 3 noclegi w hotelu

· Wyżywienie  - 3 śniadania i 3 obiadokolacje

· transfer lotnisko - hotel - lotnisko

· transport lokalny na potrzeby zwiedzania podczas całego pobytu

· zwiedzanie wg. programu

Uwaga podana cenie nie obejmuje opłat za lokalnych przewodników uwarunkowana ilością uczestników ok 35-40 USD oraz dopłaty do dojazdy na lotnisko w Berlinie ok 100 zł/os.

Izrael 16.01-19.01.2020

Izrael 28.01-01.02.2020

1. DZIEŃ – Przejazd na lotnisko do Berlina i przelot do Izraela w godzinach rannych. Przylot na lotnisko w Tel Awiwie. Przejazd do Betlejem, w trakcie przejazdu zachodnia Jerozolima, dzielnica Ein Karem oraz Yad Vashem, wizyta przed parlamentem Izraela - Knesetem, następnie przejazd do Betlejem zakwaterowanie w hotelu obiadokolacja i nocleg.

2. DZIEŃ - Po śniadaniu, zwiedzanie Betlejem - wizyta w miejscu narodzin Jezusa, obudowanym Bazyliką Narodzenia, wizyta w Grocie Narodzenia. Ponadto Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej - rzymskokatolicki kościół sąsiadujący z Bazyliką Narodzenia i grota Mleczna przy malutkim sanktuarium maryjnym. Następnie przejazd na górę Oliwną z majestatyczną panoramą na wszystkie starożytne i nowoczesne dzielnice Jerozolimy. Wizyta w kaplicy Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster i kaplica Dominus Flevit. Kościół Wszystkich Narodów, gdzie Chrystus modlił się w nocy przed zdradą. piesza wycieczka na Stare Miasto w Jerozolimie. Spacer po centrum
i przejście przez miasto tzw. Drogą krzyżową wzdłuż Via Dolorosa od Pałacu Piłata do grobu Chrystusa w kościele Grobu Świętego, obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ - Po śniadaniu, powrót do Jerozolimy. Wzgórze Zion z grobem Davida . Następnie Pałac Kajfasza, Wieczernik, Następnie krótki spacer przez dzielnicę Ormiańska i Żydowska do Ściany Zachodniej – Ściany płaczu – największego i najświętszego sanktuarium dla narodu żydowskiego. Stare Miasto – uliczne sklepiki i stragany. Po południu powrót do Betlejem i hotelu na obiadokolację i nocleg.

4. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do najstarszego miasta na ziemi Jerycha do stóp Góry Pokuszenia – widok na górę oraz dalej nad rzekę Jordan do miejsca chrztu Jezusa przez Jana Chrzciciela. Następnie przejazd do Morza Martwego. Czas wolny nad brzegiem Morza Martwego, możliwość kąpieli w niesamowicie słonych wodach gdzie ciało unosi się samo na powierzchni wody. Następnie powrót wśród wzgórz Judei do Jerozolimy lub Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

5. DZIEŃ - Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejazd do Tel Avivu – nowoczesnego centrum Izraela połączonego deptakiem ze starą stolicą Jaffą, Zwiedzanie starej Jaffy, znanej już w starożytności, następnie Czas wolny przy promenadzie nadmorskiej rozciągniętej wzdłuż wschodnich brzegów Morza Śródziemnego. Następnie przejazd na lotnisko Ben Gurion. Po południu przelot do Berlina, następnie powrót autokarem do miejsca rozpoczęcia