Hiszpania objazdowa

1. DZIEŃ - Wyjazd z Polski w bardzo wczesnych godzinach rannych i przejazd przez Niemcy, Francję. /możliwość zorganizowania taniego noclegu tranzytowego na bazie hotelu Formula 1 we Francji przy granicy z Niemcami/ Ewentualny dodatkowy nocleg tranzytowy w pokojach 3 osobowych w cenie ok. 12-15 euro od osoby./

2. DZIEŃ - Przyjazd na COSTA BRAVA w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu*** w znanej miejscowości turystycznej Lloret de Mar, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ - Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z oferty programu fakultatywnego: dla chętnych wycieczka rejs statkiem do Tossa de Mar po wybrzeżu Costa Brava. Obiadokolacja i nocleg

4. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Saragossy. W stolicy regionu Aragonia zobaczymy: Aljaferia – największa, poza Andaluzją, budowla Maurów w Hiszpanii, pochodząca z XI w., obecnie siedziba Las Cortes de Aragon - lokalny Parlament; Rzymskie Forum starożytnej Caesaraugusty; most rzymski oraz Bazylika Santa Maria del Pilar - bazylika o 4 wieżach i jedenastu kopułach, będąca miejscem wielu pielgrzymek, szczególnie połączonych z Fiesta de la Raza, uroczystościami upamiętniającymi odkrycie Ameryki. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Madrytu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Madrytu. W programie m.in:; Plaza Espania - zamknięty z 2 stron wysokimi wieżowcami jeden z głównych placów Madrytu; Pałac Królewski, wzniesiony na pozostałościach starożytnego zamku obronnego Alcazar,. Na zewnątrz mieszczą się wyjątkowe Ogrody Sabatiniego i Campo del Moro oraz Plaza de la Almeria. katedra Almudena w Madrycie. spacer po Puerta del Sol, owalnym placu otoczonym ze wszystkich stron kremowymi, XVIII wiecznymi domami, będącym hiszpańskim “punktem zero;, od którego mierzy się wszystkie odległości; Plaza Major ze statuą króla Filipa III, nazywany “teatrem pod niebem Madrytu” Po zwiedzaniu powrót do hotelu, na zakończenie zwiedzania wizyta w Muzeum Prado – jedno z najważniejszych muzeów na świecie, gdzie znajdują się dzieła takich twórców jak: Francisko Goya, Diego Velazquez, Bartolomeo Estaban i inni. obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do Toledo dawnej stolicy Hiszpanii. gdzie zobaczymy dawny pałac królewski oraz monumentalna katedrę. Miasteczko zachowało swój dawny średniowieczny charakter i jest wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Atrakcyjność tego miejsca podkreśla możliwość oglądania panoramy miasta z punktów widokowych, z których rozpościera się widok na całe miasto.

7. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do Walencji gdzie zobaczymy m. in: Bazylikę Królowej Opuszczonych i barokowy kościół usytuowany na tyłach Katedry; w Katedrze przechowywany jest Święty Graal – legendarny kielich używany przez Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W dalszej części programu La Lonja - jedyna w Europie stara giełda jedwabiu oraz wizyta w dzielnicy przyszłości, sztuki i nauki zwanej Calatravą, następnie przejazd do hotelu w okolicy Walencji, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8. DZIEŃ - Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony w programie m.in. : najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiekty olimpijskie z zewnątrz, architektura Antonio Gaudiego: Parc Guell, Casa Batllo, Casa Milla oraz największa z nich – Katedra Sagrada Familia. Dla chętnych wizyta na stadionie Camp Nou. Następnie na Placu Hiszpańskim wieczorny pokaz grających fontann - spektakl „światło i dźwięk”. przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9. DZIEŃ - Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek na plażach wybrzeża Costa Brava i Lloret de Mar.

10. DZIEŃ - Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotna do Polski. /możliwość zorganizowania taniego noclegu tranzytowego na bazie hotelu Formuła 1 we Francji przy granicy z Niemcami/ Ewentualny dodatkowy nocleg tranzytowy w pokojach 3 osobowych w cenie ok. 12-15 euro od osoby./

11. DZIEŃ - przyjazd do Polski

  • przejazd zachodnim autokarem turystycznym/ barek, WC, klimatyzacja
  • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienka i TV
  • 8 śniadań i 8 obiadokolacji w formie bufetu szwedzkiego
  • 8 noclegów podczas zwiedzania w hotelach **/ ***
  • opieka i informacja turystyczna pilota podczas wycieczki
  • ubezpieczenie KL i NNW Warta Travel
  • podatek VAT

Hiszpania objazdowa daje możliwość odwiedzenia najbardziej znanych i cenionych turystycznie miejsc tj. Saragossa, Madryt, Toledo, Granada, Kordoba czy Sewilla itp.