Hiszpania objazdowa

1. DZIEŃ - Wyjazd z Polski w bardzo wczesnych godzinach rannych i przejazd przez Niemcy, Francję.

2. DZIEŃ - Przyjazd na COSTA BRAVA w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu*** w znanej miejscowości turystycznej Lloret de Mar, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ - Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek. W trakcie pobytu istnieje możliwość skorzystania z oferty programu fakultatywnego: dla chętnych wycieczka rejs statkiem do Tossa de Mar po wybrzeżu Costa Brava. Obiadokolacja i nocleg

4. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Saragossy. W stolicy regionu Aragonia zobaczymy: Aljaferia – największa, poza Andaluzją, budowla Maurów w Hiszpanii, pochodząca z XI w., obecnie siedziba Las Cortes de Aragon - lokalny Parlament; Rzymskie Forum starożytnej Caesaraugusty; most rzymski oraz Bazylika Santa Maria del Pilar - bazylika o 4 wieżach i jedenastu kopułach, będąca miejscem wielu pielgrzymek, szczególnie połączonych z Fiesta de la Raza, uroczystościami upamiętniającymi odkrycie Ameryki. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Madrytu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Madrytu. W programie m.in:; Plaza Espania - zamknięty z 2 stron wysokimi wieżowcami jeden z głównych placów Madrytu; Pałac Królewski, wzniesiony na pozostałościach starożytnego zamku obronnego Alcazar,. Na zewnątrz mieszczą się wyjątkowe Ogrody Sabatiniego i Campo del Moro oraz Plaza de la Almeria. katedra Almudena w Madrycie. spacer po Puerta del Sol, owalnym placu otoczonym ze wszystkich stron kremowymi, XVIII wiecznymi domami, będącym hiszpańskim “punktem zero;, od którego mierzy się wszystkie odległości; Plaza Major ze statuą króla Filipa III, nazywany “teatrem pod niebem Madrytu” Po zwiedzaniu powrót do hotelu, na zakończenie zwiedzania wizyta w Muzeum Prado – jedno z najważniejszych muzeów na świecie, gdzie znajdują się dzieła takich twórców jak: Francisko Goya, Diego Velazquez, Bartolomeo Estaban i inni. obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do Toledo dawnej stolicy Hiszpanii. gdzie zobaczymy dawny pałac królewski oraz monumentalna katedrę. Miasteczko zachowało swój dawny średniowieczny charakter i jest wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Atrakcyjność tego miejsca podkreśla możliwość oglądania panoramy miasta z punktów widokowych, z których rozpościera się widok na całe miasto.

7. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do Walencji gdzie zobaczymy m. in: Bazylikę Królowej Opuszczonych i barokowy kościół usytuowany na tyłach Katedry; w Katedrze przechowywany jest Święty Graal – legendarny kielich używany przez Chrystusa podczas Ostatniej Wieczerzy. W dalszej części programu La Lonja - jedyna w Europie stara giełda jedwabiu oraz wizyta w dzielnicy przyszłości, sztuki i nauki zwanej Calatravą, następnie przejazd do hotelu w okolicy Walencji, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

8. DZIEŃ - Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony w programie m.in. : najbarwniejsza hiszpańska ulica Las Ramblas z przepiękną gotycką starówką, wzgórze z Pałacem Narodowym, platformą widokową i obiekty olimpijskie z zewnątrz, architektura Antonio Gaudiego: Parc Guell, Casa Batllo, Casa Milla oraz największa z nich – Katedra Sagrada Familia. Dla chętnych wizyta na stadionie Camp Nou. Następnie na Placu Hiszpańskim wieczorny pokaz grających fontann - spektakl „światło i dźwięk”. przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9. DZIEŃ - Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek na plażach wybrzeża Costa Brava i Lloret de Mar.

10. DZIEŃ - Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotna do Polski. /możliwość zorganizowania taniego noclegu tranzytowego na bazie hotelu Formuła 1 we Francji przy granicy z Niemcami/ Ewentualny dodatkowy nocleg tranzytowy w pokojach 3 osobowych w cenie ok. 12-15 euro od osoby./

11. DZIEŃ - przyjazd do Polski

Świadczenia zawarte w cenie - oferta na zapytanie

  • przejazd zachodnim autokarem turystycznym/ barek, WC, klimatyzacja
  • zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych z łazienka i TV
  • 8 śniadań i 8 obiadokolacji w formie bufetu szwedzkiego
  • 8 noclegów podczas zwiedzania w hotelach **/ ***
  • opieka i informacja turystyczna pilota podczas wycieczki
  • ubezpieczenie KL i NNW Warta Travel
  • podatek VAT

Madryt samolotem 15-18.02.2019

1. Dzień - przejazd na lotnisko do Berlina. Przylot grupy do Madrytu. /godziny lotu 15.05-18.20/, Transfer z lotniska. Krótki spacer po starej części Madrytu lub wycieczka panoramiczna autokarem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja w klimatycznej restauracji  na terenie starówki lub w centrum, nocleg.

2. Dzień - po śniadaniu zwiedzanie najstarszej części Madrytu (tzw. Madryt średniowieczny i habsburski). Odbiór grupy z hotelu i spacer po starym Madrycie, w okolicach egipskiej świątyni Debod z II wieku p.n.e., Parku Sabatiniego, Plaza de Oriente z operą, wspaniałego Pałacu Królewskiego, gdzie w IX wieku Muzułmanie założyli osadę o nazwie Mayrit i katedry. Dalej nasz szlak będzie prowadził przez tzw. Dzielnicę Habsburską gdzie znajdują się najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes z XV wieku, dom rodziny Cisneros z XVI wieku czy barokowy budynek dawnego ratusza miejskiego. Aby poznać smaki Hiszpanii i Madrytu udamy się do Hali San Miguel, w której znajdują się stoiska z owocami morza, wędlinami, serami, owocami, winem i słodkimi przysmakami. Następnie wędrówka wąskimi uliczkami śladami średniowiecznego miasta poprzez plac La Paja i plac Świętego Andrzeja, w stronę Muzeum Korzeni znajdującego się w miejscu dawnego pałacu z XVI wieku należącego do rodziny Vargas. W tym zakątku wg. legendy mieszkał na przełomie XI i XII wieku patron Madrytu św. Izydor Oracz. Dalej do Głównego Placu - Plaza Mayor, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także walki byków i procesy inkwizycji. Następnie nasz szlak będzie prowadził przez calle Arenal, koło najsławniejszej czekoladarni w Madrycie, San Gines i XVI-wiecznego Klasztoru Descalzas Reales. Nasz spacer zakończymy na placu Puerta del Sol, gdzie co roku Madrytczycy świętują nadejście nowego roku jedząc 12 winogron. Obiadokolacja i nocleg.

3. Dzień - Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Madrytu. Nasz spacer rozpoczniemy od placu Puerta del Sol. Dalej powędrujemy ulicą Alcala i wjedziemy na taras widokowy Circulo de Bellas Artes, aby obejrzeć przepiękny widok roztaczający się na stary Madryt (wstęp 3 Euro). Następnie udamy się w stronę placu i fontanny bogini Cibeles (ulubionego miejsca kibiców klubu piłkarskiego Real Madrid), ratusza Madrytu nazywanego Palacio de Cibeles oraz bramy Puerta de Alcala. Dla relaksu przejdziemy do Parku Retiro, gdzie znajduje się najstarsze drzewo w Madrycie, pomnik upadłego anioła oraz pałace: Kryształowy i Velazquez. Następnym punktem programu będzie Paseo del Prado zwane również pasażem sztuki, gdzie znajdują się między innymi dwa największe muzea: Muzeum Prado i Muzeum Sztuki Współczesne Reina Sofia. Następnie udamy się na Dworzec Atocha, w którego wnętrzu znajduje się ogród tropikalny i sadzawka z żółwiami. Nasz spacer po tej okolicy zakończymy w okolicy Muzeum Caixa Forum słynącego m.in. z pięknego ogrodu wertykalnego i Dzielnicy Literackiej, gdzie w jednym z klasztorów został pochowany twórca „Don Kichota z La Manczy” M. Cervantes i gdzie znajduje się dom sławnego hiszpańskiego dramaturga, Lope de Vega. Obiadokolacja i nocleg.

4. Dzień - Po śniadaniu zwiedzanie nowoczesnej części Madrytu, w tym: Stadionu Realu Madryt (wstęp 19 Euro) lub Stadionu Atletico de Madrid (wstęp 6 Euro) Areny do walki z bykami Las Ventas (wstęp 10 Euro) ewentualnie Kolejka linowa do Casa de Campo (przejazd w dwie strony 5,80 Euro). Po południu transfer na lotnisko. Przelot do Berlina 18.55-22.00. Powrót do Polski. Przyjazd do Kołczygłów ok. 3 w nocy 

Świadczenia zawarte w cenie                                                   1299 zł

                 

·       przeloty samolotem do Madrytu w obie strony
·       dojazd na lotnisko w Berlinie i powrót do Słupska
·       duży bagaż podręczny
·       opłaty lotniskowe
·       wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje
·       zakwaterowanie w hotelu w Madrycie - pokoje 2 os.
•      
opieka i informacja turystyczna pilota
•       ubezpieczenie Warta Travel lub Axa TU S.A
•       podatek VAT
    
Uwaga: podana cena nie uwzględnia ewentualnych wstępów do zwiedzanych atrakcji opisanych w
programie oraz Taksy klimatycznej na miejscu ok. 1 euro/dzień. przejazdów metrem na potrzeby zwiedzania