Życie jak w Madrycie samolotem

1. Dzień - przejazd na lotnisko do Berlina. Przylot grupy do Madrytu. /godziny lotu 15.05-18.20/, Transfer z lotniska. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

2. Dzień - po śniadaniu zwiedzanie najstarszej części Madrytu (tzw. Madryt średniowieczny i habsburski). Spacer po starym Madrycie, w okolicach egipskiej świątyni Debod z II wieku p.n.e., Parku Sabatiniego, Plaza de Oriente z operą, wspaniałego Pałacu Królewskiego, gdzie w IX wieku Muzułmanie założyli osadę o nazwie Mayrit i katedry. Dalej nasz szlak będzie prowadził przez tzw. Dzielnicę Habsburską gdzie znajdują się najstarsze budowle cywilne w Madrycie, takie jak dom rodziny Lujanes z XV wieku, dom rodziny Cisneros z XVI wieku czy barokowy budynek dawnego ratusza miejskiego. Aby poznać smaki Hiszpanii i Madrytu udamy się do Hali San Miguel, w której znajdują się stoiska z owocami morza, wędlinami, serami, owocami, winem i słodkimi przysmakami. Następnie wędrówka wąskimi uliczkami śladami średniowiecznego miasta poprzez plac La Paja i plac Świętego Andrzeja, w stronę Muzeum Korzeni znajdującego się w miejscu dawnego pałacu z XVI wieku należącego do rodziny Vargas. W tym zakątku wg. legendy mieszkał na przełomie XI i XII wieku patron Madrytu św. Izydor Oracz. Dalej do Głównego Placu - Plaza Mayor, na którym odbywało się wiele ważnych wydarzeń, ale także walki byków i procesy inkwizycji. Następnie nasz szlak będzie prowadził przez calle Arenal, koło najsławniejszej czekoladarni w Madrycie, San Gines i XVI-wiecznego Klasztoru Descalzas Reales. Nasz spacer zakończymy na placu Puerta del Sol, gdzie co roku Madrytczycy świętują nadejście nowego roku jedząc 12 winogron. Obiadokolacja i nocleg.

3. Dzień - Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Madrytu. Nasz spacer rozpoczniemy od placu Puerta del Sol. Dalej powędrujemy ulicą Alcala i wjedziemy na taras widokowy Circulo de Bellas Artes, aby obejrzeć przepiękny widok roztaczający się na stary Madryt (wstęp 3 Euro). Następnie udamy się w stronę placu i fontanny bogini Cibeles (ulubionego miejsca kibiców klubu piłkarskiego Real Madrid), ratusza Madrytu nazywanego Palacio de Cibeles oraz bramy Puerta de Alcala. Dla relaksu przejdziemy do Parku Retiro, gdzie znajduje się najstarsze drzewo w Madrycie, pomnik upadłego anioła oraz pałace: Kryształowy i Velazquez. Następnym punktem programu będzie Paseo del Prado zwane również pasażem sztuki, gdzie znajdują się między innymi dwa największe muzea: Muzeum Prado i Muzeum Sztuki Współczesne Reina Sofia. Następnie udamy się na Dworzec Atocha, w którego wnętrzu znajduje się ogród tropikalny i sadzawka z żółwiami. Nasz spacer po tej okolicy zakończymy w okolicy Muzeum Caixa Forum słynącego m.in. z pięknego ogrodu wertykalnego i Dzielnicy Literackiej, gdzie w jednym z klasztorów został pochowany twórca „Don Kichota z La Manczy” M. Cervantes i gdzie znajduje się dom sławnego hiszpańskiego dramaturga, Lope de Vega. Obiadokolacja i nocleg.

4. Dzień - Po śniadaniu zwiedzanie nowoczesnej części Madrytu, w tym: Stadionu Realu Madryt (wstęp 19 Euro) lub Stadionu Atletico de Madrid (wstęp 6 Euro) Areny do walki z bykami Las Ventas (wstęp 10 Euro) ewentualnie Kolejka linowa do Casa de Campo (przejazd w dwie strony 5,80 Euro). Po południu transfer na lotnisko. Przelot do Berlina 18.55-22.00. Powrót do Polski.

Świadczenia zawarte w cenie                                                   1499 zł

·       przeloty samolotem do Madrytu w obie strony

·       dojazd na lotnisko w Berlinie i powrót do Słupska
·       duży bagaż podręczny
·       opłaty lotniskowe
·       wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje
·       zakwaterowanie w hotelu w Madrycie - pokoje 2 os.
•      
opieka i informacja turystyczna pilota
•       ubezpieczenie Warta Travel lub Axa TU S.A
•       podatek VAT
    
Uwaga: podana cena nie uwzględnia ewentualnych wstępów do zwiedzanych atrakcji opisanych w programie oraz Taksy klimatycznej na miejscu ok. 1 euro/dzień. przejazdów metrem na potrzeby zwiedzania.