Grecja - Riwiera Olimpijska

Terminy:
05.07 - 16.07.2018
12.07 - 23.07.2018

1. DZIEŃ - Wyjazd z Polski i przejazd przez Czechy i Słowację na Węgry.                                 
2. DZIEŃ - Przyjazd do Budapesztu, zwiedzanie miasta, w tym np. Wzgórze Zamkowe, Pałac Królewski, Dawny Ratusz Budański, pozostała część Góry Zamkowej, Kościół św. Macieja - Katedra NMP, Baszta Rybacka z widokiem Budapesztu, Plac Trójcy Świętej, najbardziej popularny deptak miasta – ulica Vaci. Wieczorem przejazd w kierunku Grecji.

3. DZIEŃ Przyjazd do miejscowości Litochoro na Riwierze Olimpijskiej w Grecji, zakwaterowanie w hotelu Lito  z basenem, zapoznanie z okolicą.  

3 – 10. DZIEŃ Pobyt w Grecji będący połączeniem aktywnego wypoczynku i realizacji programu zwiedzania okolicznych atrakcji Grecji i, w tym np.

· Wycieczka autokarowa do słynnej greckiej atrakcji turystycznej - Meteorów, wysoko zawieszonych w skałach klasztorów, zwiedzanie wybranego klasztoru.
·  Wycieczka autokarowa do pobliskiej miejscowości
Leptokaria, centrum miasta i czas na zakupy pamiątek.
· Wycieczka do pobliskiej miejscowości
Dion – zwiedzanie miasta i pozostałości starożytnych zabudowań położonych u stóp góry Olimp – majestatycznie wznoszącej się ponad horyzont
·   Zajęcia sportowe,
nad ciepłym morzem i przy basenie hotelowym.   Dyskoteki i imprezy kulturalne.  Wieczór z muzyka grecką

10. DZIEŃ – Przejazd do Salonik pobyt i zwiedzanie największego miasta północnej Grecji, następnie wyjazd w drogę powrotną, przejazd przez Macedonię i Serbie na Węgry

11. DZIEŃ - Kolejny dzień w Budapeszcie w tym możliwość spędzenia wolnego czasu na basenach termalnych, dla chętnych rejs statkiem po Dunaju. Po dziewięciu godzinach dalszy przejazd do Polski.

12. DZIEŃ – Powrót do Polski i przyjazd do domu.

Świadczenia w cenie:                                                 1899 zł

 • przejazd komfortowym autokarem, /barek, WC, klimatyzacja, DVD/, który pozostaje na miejscu do dyspozycji grupy
 • noclegi w Grecji w pokojach 3,4 osobowych z łazienkami – hotel 
  z basenem
 • pełne wyżywienie w Grecji: /śniadanie, obiad i kolacja – kuchnia grecka/.
 • ubezpieczenie Warta Travel lub Axa S.A
 • opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
 • wycieczki zawarte w programie do Meteory, Dion i Leptokarii
 • realizacja programu pobytu na miejscu
 • podatek VAT

Uwagi: cena nie obejmuje, taksy klimatycznej w wysokości 10 euro za cały pobyt (opłata obowiązkowa pobierana w autokarze).

Trasa przejazdu: Słupsk Plac Zwycięstwa godz. - 13.00 Koszalin Dw. PKP - 14.00 Szczecin parking przy ul Sambora - 16.45 Gorzów Wlkp. stacja PKN Orlen ul. Myśliborska - 18.15 Zielona Góra parking przy Palmiarni - 19.45, Wrocław /Bielany Wrocławskie /parking przy PKN Orlen przy zjeździe z Autostrady, naprzeciwko Macro - 22.15, Katowice Dw. PKP - 00.45

grecjaldem18.pdf

Grecja promem - szczególnie polecane

Termin
12.07 - 23.07.2018

1. DZIEŃ - Wyjazd z Polski i przejazd przez Niemcy do Włoch.

2. DZIEŃ - Przyjazd do Ancony, zaokrętowanie na promie płynącym z Włoch do GRECJI. Rejs luksusowym promem po Adriatyku. Na promie basen, dyskoteka, sklepy, restauracje, taras plażowy.

3. DZIEŃ - Przypłynięcie na Peloponez w Grecji i przejazd w okolice Patry. Zakwaterowanie w dobrym hotelu Esperia w Tolo http://www.esperia-hotel.gr/ możliwość korzystania z plaży i basenu, w pokojach 3, 4 osobowych z łazienkami. Na miejscu możliwość korzystania ze sprzętu wodnego i dyskotek. Wieczorami muzyka i wieczory greckie.

3 – 10. DZIEŃ Pobyt w Grecji będący połączeniem aktywnego wypoczynku i realizacji programu zwiedzania największych starożytnych atrakcji starożytnej Grecji i, w tym np.:

Całodzienna wycieczka autokarowa do ATEN, zwiedzanie centrum miasta, w tym wzgórze jedyne w swoim rodzaju wzgórze Akropol i świątynia Ateny. Schodząc ze wzgórza możliwa wizyta w Muzeum Akropolu, Ponadto Świątynia Zeusa. Dzielnica Handlowa Plaka pełna restauracji lub tawern. Starożytny, praktycznie w całości zachowany Stadion Olimpijski, zmiana warty przed Parlamentem. Po południu dla chętnych wjazd kolejką linową na wzgórze Gore-Parnis. W trakcie przejazdu zwiedzanie Kanału Korynckiego odcinającego Półwysep Peloponeski od lądu.

Całodzienna wycieczka do starożytnej Argolidy - znanego historycznego regionu Grecji z licznymi pamiątkami starożytności - w tym zwiedzanie Grobu Agamemnona w Mykenach oraz starożytnego, doskonale zachowanego amfiteatru w Epidavros słynnego z wyjątkowej akustyki i na koniec miasteczka - twierdzy w Nafplio.

Ponadto zajęcia sportowe, plażowanie nad ciepłym morzem i przy basenie hotelowym. Dyskoteki i imprezy kulturalne

10. DZIEŃ - Przejazd do Patry- przed zaokrętowanie krótkie zwiedzanie miasta i zakupy, wejście na prom odpływający do Włoch. Ponownie wieczorowo-nocna dyskoteka na promie i inne atrakcje.

11. DZIEŃ - Przypłynięcie promu do Ancony i dalej przejazd autokarem przez Austrię i Niemcy.

12. DZIEŃ - Powrót do Polski

  Świadczenia w cenie:                           1950 zł  + 75 euro

 • przejazd komfortowym autokarem, /barek, WC, klimatyzacja, DVD/, który pozostaje na miejscu do dyspozycji grupy
 • 7 noclegów w Grecji w pokojach 3,4 osobowych z łazienkami - hotel *** z basenem nad morzem.
 • przeprawa promem lux po Adriatyku na trasie Ancona - Patra oraz Patra - Ancona
 • 2 noclegi na promie - miejsca na fotelach lotniczych
 • pełne wyżywienie w Grecji: /śniadanie, obiad i kolacja – kuchnia grecka/.
 • po jednym ciepłym posiłku na promie w każdą stronę
 • ubezpieczenie Warta Travel /10000 euro od osoby/
 • opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
 • wszystkie wycieczki podane w programie oraz wstępy do zwiedzanych atrakcji
 • podatek VAT


Zobacz też nasze inne kierunki: Hiszpania, Chorwacja, Bułgaria, Grecja, Czarnogóra, Węgry, Włochy, Zakopane, Muszyna, Bieszczady