Grecja - Riwiera Olimpijska Lato 2021 w przygotowaniu

 

Grecja to kraj wakacyjnych wyjazdów niezliczonej liczby turystów. Północną jej część stanowi Riwiera Olimpijska słynąca z urokliwych plaż. W jej bezpośrednim sąsiedztwie leżą masywy Olimpu i góry Ossa. Największym pobliskim miastem... Saloniki, a najciekawszym kurortem Leptokaria. Tu „otrzemy się” o niezwykłą historię sięgającą czasów antycznych i zobaczymy pamiątki tamtych czasów. 

1. DZIEŃ - Wyjazd z Polski i przejazd przez Czechy i Słowację na Węgry.
2. DZIEŃ - Przyjazd do Przyjazd do Egeru - węgierskiej miejscowości słynącej z leczniczych wód termalnych. Całodzienne plażowanie w kompleksie basenów termalnych i zwiedzanie miasta. Wieczorem przejazd w kierunku Grecji.
3. DZIEŃ Przyjazd do miejscowości Litochoro na Riwierze Olimpijskiej w Grecji, zakwaterowanie w hotelu Lito z basenem, zapoznanie z okolicą.  

3 – 10. DZIEŃ Pobyt w Grecji, realizacja programu:
·   Wycieczka –
METEORA „klasztory zawieszone w niebie”,   prawosławne monastyry „zrośnięte” z wysokimi skałami, na których je zbudowano...święte skały... prawdziwa uczta dla oczu; w drodze powrotnej DOLINA TEMBI – między masywem gór Olimpu a górami Ossy, z dwoma mitycznymi źródłami: Afrodyty – przywraca młodość i zapewnia szczęście w miłości oraz nimfy Dafne – korzystnie wpływa na wzrok;
·   Wycieczka –
OLD PANTELEIMON VILLAGE – górska wioska pasterska niedaleko Nei Pori, obecnie skansen, miejsce tajemnicze i urocze; plażowanie;
·   wycieczka –
PLATAMONAS – malownicze miasteczko portowe oraz zamek wybudowany przez krzyżowców w 1204r; plażowanie;
·  
REJS NA SKIATOS - (30 euro – płatne dodatkowo) całodniowa wycieczka na klimatyczną wyspę Morza Egejskiego, główną bohaterkę słynnego musicalu „Mamma Mia”. Świetna zabawa w rytmie Zorby, spacer uliczkami miasteczka, plażowanie w złocistym piasku plaży KOUKOUNARIES i kąpiel w lazurowej wodzie... kwintesencja Grecji.
·   Wycieczka
LEPTOKARIA, centrum miasta, targ i czas na zakupy pamiątek;
·   Zajęcia sportowe, konkursy, festiwale, atrakcje
nad ciepłym morzem i przy
    basenie hotelowym;

·   Dyskoteki i imprezy kulturalne;
·  
Wieczór z muzyka grecką.

10. DZIEŃ – Przejazd do SALONIK zwiedzanie największego miasta północnej Grecji. Wyjazd w drogę powrotną, przejazd przez Macedonię i Serbie na Węgry.
11. DZIEŃ -
Przyjazd na Węgry. Kąpiele w kompleksie basenów termalnych w miejscowości Mesokovesd. Wieczorem powrót do Polski.
12. DZIEŃ -
Powrót do Polski i przyjazd do domu

Świadczenia w cenie:                                                            1899 zł

  • przejazd komfortowym autokarem, /barek, WC, klimatyzacja, DVD/, który pozostaje na miejscu do dyspozycji grupy,
  • noclegi w Grecji w pokojach 3,4 osobowych z łazienkami – hotel Lito
   z basenem,
  • pełne wyżywienie w Grecji: /śniadanie, obiad i kolacja – kuchnia grecka/,
  • ubezpieczenie Warta Travel lub Axa S.A,
  • opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej,
  • wycieczki zawarte w programie do Meteory, Platamonas, Old Panteleimon, Leptokarii,
  • realizacja programu pobytu na miejscu
  • taksa klimatyczna w Grecji
  • podatek VAT
  • Trasa przejazdu: Słupsk Plac Zwycięstwa godz. - 18.00 Gdynia Dw. PKP - 19.45 Gdańsk dworzec PKP - 20.30 Tczew. Rondo SP11 21.00
   uwaga: cena nie obejmuje taksy klimatycznej płatnej w Grecji oraz dwóch wejść do basenów termalnych na Węgrzech podczas przejazdów - ok 40 euro.

 

Grecja promem po Adriatyku

 

1. DZIEŃ - Wyjazd z Polski i przejazd przez Niemcy do Włoch.
2. DZIEŃ - Przyjazd do Ancony, zaokrętowanie na promie płynącym z Włoch do GRECJI. Rejs luksusowym promem po Adriatyku. Na promie basen, dyskoteka, sklepy, restauracje, taras plażowy. W trakcie rejsu możliwość opalania na jednym z pokładów słonecznych. Ciepły posiłek na promie. Wieczorem dyskoteka w promowym clubie.
3. DZIEŃ -
Przypłynięcie promu na Peloponez w Grecji i przejazd do Tolo. Zakwaterowanie w dobrym hotelu Flisvos *** lub hotel Esperia *** przy plaży z dostępem do basenu, w pokojach 3, 4 os. z łazienkami. Tolo to dziś jeden z popularniejszych kurortów turystycznych, o prawdziwie magicznej atmosferze. Miejscowość położona w małej zatoce argolidzkiej z piaszczystą plażą i krystaliczna wodą, otoczona nadbrzeżnymi tawernami oferujące smaki wyśmienitej kuchni greckiej. Piękne górzyste krajobrazy, bliskość ciekawych i antycznych zabytków przyciąga latem mnóstwo turystów, witanych z tradycyjną grecką gościnnością. W samym miasteczku Tolo znaleźć można wszystko co jest potrzebne, aby przeżyć niezapomniane wakacje: słońce, plażę, kawiarnie a wieczorami muzyka i wieczory greckie.
3 – 10. DZIEŃ Pobyt w Grecji będący połączeniem aktywnego wypoczynku i realizacji programu zwiedzania największych starożytnych atrakcji starożytnej Grecji i, w tym np.:
Całodzienna wycieczka autokarowa do
ATEN, zwiedzanie centrum miasta, w tym wzgórze jedyne w swoim rodzaju wzgórze Akropol i świątynia Ateny. Schodząc ze wzgórza możliwa wizyta w Muzeum Akropolu, Ponadto Świątynia Zeusa. Dzielnica Handlowa Plaka pełna restauracji lub tawern. Starożytny, praktycznie w całości zachowany Stadion Olimpijski, zmiana warty przed Parlamentem. W trakcie przejazdu zwiedzanie Kanału Korynckiego odcinającego Półwysep Peloponeski od lądu.

Wycieczka do starożytnej Argolidy - znanego historycznego regionu Grecji z licznymi pamiątkami starożytności - w tym zwiedzanie Grobu Agamemnona w Mykenach oraz starożytnego, doskonale zachowanego amfiteatru w Epidavros słynnego z wyjątkowej akustyki i na koniec miasteczka - twierdzy w Nafplio.
Ponadto zajęcia sportowe, plażowanie nad ciepłym morzem i przy basenie hotelowym. Dyskoteki i imprezy kulturalne itp
10. DZIEŃ - Przejazd do Patry, Wieczorem zaokrętowanie i odpłynięcie promu. Ciepły posiłek na promie w tym dniu lub następnym. Ponownie wieczorowo-nocna dyskoteka na promie i inne atrakcje.
11. DZIEŃ - Przypłynięcie promu do Ancony i dalej przejazd autokarem przez Włochy, Austrię i Niemcy.
12. DZIEŃ - Powrót do Polski, przyjazd do domu.  

Świadczenia w cenie:                                                               2199 zł 

 • przejazd komfortowym autokarem, /barek, WC, klimatyzacja, DVD/,
 • 7 noclegów w Grecji w pokojach 2/3/4 osobowych z łazienkami - hotel ***
  z basenem nad
  morzem.
 • przeprawa promem lux po Adriatyku na trasie Ancona - Patra oraz Patra - Ancona
  2 noclegi na promie - miejsca na fotelach lotniczych
  pełne wyżywienie w Grecji: /śniadanie, obiad i kolacja – kuchnia grecka/.
 • ubezpieczenie Warta Travel lub Axa S.A /10000 euro od osoby/
 • opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i pilota
 • podatek VAT

 * Termin orientacyjny ze względu na brak dokładnych rozkładów kursowania promów w 2019 r. Uwaga: cena nie obejmuje dwóch wycieczek na miejscu ze wstępami do zwiedzanych atrakcji oraz dopłaty do dwóch ciepłych posiłków na promie, po jednym w każdą stronę - łącznie 120 euro

Trasa przejazdu: Słupsk Plac Zwycięstwa godz. - 13.00 Koszalin Dw. PKP - 14.00 Szczecin parking przy ul Sambora - 16.45