Czarnogóra z Albanią
28.06 - 05.07.2021

 

1. DZIEŃ – Przejazd na lotnisko do Berlina i Przelot do Dubrownika w Chorwacji - dogodne godziny lotu w ciągu dnia (10.55-13.10) przejazd do hotelu w Czarnogórze, obiadokolacja i nocleg.

Zakwaterowanie w hotelu 4**** w nadmorskiej miejscowości Petrovac położonej przy morzu. Duzy obiekt z basenem (trzy baseny zewnętrzne, z otwartymi tarasami słonecznymi). Petrovac na Moru to Jeden z głównych kurortów na Riwierze Budwańskiej. Wypoczynek w Czarnogórze, w tym wycieczki do najciekawszych miejsc Czarnogóry i pobliskiej Albanii.

2. DZIEŃ - Przejazd do Parku Narodowego Lovcen, wizyta w historycznej stolicy Czarnogóry: Cetinje. Następnie udamy się do Kotoru - najstarszego miasta wpisanego na listę UNESCO. Wycieczkę zakończymy zwiedzaniem przepięknego miasteczka Budwa, przypominającego małą Wenecję. Podczas wycieczki możliwość zrobienia zdjęć wyspy-hotelu Św. Stefana – najpopularniejszej miejscowości w Czarnogórze, którą odwiedzają gwiazdy Hollywoodu.

3. DZIEŃ - Po śniadaniu czas na wypoczynek i plażowanie w hotelu lub pobliskiej plaży. Na miejscu możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych jak poniżej:

4. DZIEŃ - po wczesnym śniadaniu możliwość udziału w fakultatywnej, całodziennej wycieczce do  pobliskiej Albanii, w tym np. ruiny zabytkowego weneckiego zamku w Rozafy i miejscowość Szkodra gdzie krótka wizyta w mieście pozwoli nam poczuć nieco albańskiego klimatu. Najokazalsze zabytki miasta to zamek i "Ołowiany Meczet". Następnie malowniczy kamienny most Mesi na rzece Kir oraz w miarę możliwości nadmorska miejscowość Shengiin. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5. DZIEŃ - Po śniadaniu czas na wypoczynek i plażowanie w hotelu lub na plaży

6. DZIEŃ - Po śniadaniu wyjazd do klasztoru Moraca z XIII w., Następnie Przejazd przez dwa Parki Narodowe: Durmitor i Białagradska Gora z przepiękną przyroda i malowniczymi widokami. Czas wolny na zdjęcia na wiszącym moście nad rzeką Tara, z którego warto zrobić przepiękne zdjęcia najgłębszego w tej części Europy Kanionu Tary lub zamiast wycieczki rejs po zatoce Boka Kotorska. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7. DZIEŃ - Po śniadaniu czas na wypoczynek i plażowanie w hotelu lub na plaży

8. DZIEŃ - Przejazd na lotnisko i powrót samolotem z Dubrownika do Berlina (15.55-17.55), a potem autokarem do domu

świadczenia zawarte w cenie:                         2999 zł

  • Przejazd na lotnisko i powrót
  • Przelot samolotem w obie strony Berlin – Dubrownik - Berlin
  • Duzy bagaż podręczny 56x45x25 cm
  • Transfer lotnisko - hotel - lotnisko
  • 7 noclegów w bardzo dobrym hotelu
  • wyżywienie All inclusive przez cały dzień
  • opieka i informacja turystyczna pilota - przedstawiciela biura podczas całego pobytu
  • ubezpieczenie KL i NNW

Uwaga: podana cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji oraz dopłaty do podanych w programie trzech wycieczek fakultatywnych w cenie ok. 75-80 euro/os. oraz taksy klimatycznej płatnej na miejscu ok 1.5 euro za dzień/os. Ze względu na zmieniające się ceny biletów lotniczych oferta ograniczona czasowo