Malaga i Andaluzja 10-14.06.2020

1. DZIEŃ - wyjazd ze Słupska w godzinach rannych ok. 8. 00 i przejazd na lotnisko do Berlina. Przelot do Malagi w Hiszpanii, następnie transfer do hotelu na wybrzeżu Costa del Sol. Hotel *** z basenem w jednej z miejscowości Costa del Sol - Słonecznego wybrzeża: Belamadena lub Terremolinos. Na miejscu, zakwaterowanie, obiadokolacja, Po obiadokolacji spacer do centrum lub nad morze. nocleg.

 2. DZIEŃ - Po śniadaniu lub po południu przejazd do pobliskiej Malagi, zwiedzanie miasta, w tym Alcazaba – ruiny twierdzy, wybudowanej przez Rzymian i przebudowanej w IX w. przez Maurów. Tuż obok ruiny teatru rzymskiego. - Zamek Gibralfaro –„góra z latarnią morską”, ruiny zamku z XIV w, nieukończona katedra oraz Teatr Rzymski, który został ufundowany w I wieku p.n.e. podczas panowania Augusta, możliwość degustacji lokalnego wina w miejskich winiarniach. powrót do miejscowości zakwaterowania. /Wycieczka realizowana środkami komunikacji miejskiej/. Obiadokolacja i nocleg.

 3. DZIEŃ - Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek lub dla chętnych zorganizowana całodzienna wycieczka do Gibraltaru – brytyjskiej enklawy położonej na skalistym półwyspie na południowym wybrzeżu Europy, w niewielkiej odległości od Maroka.  Dla chętnych wjazd kolejką lub wejście na wzgórze, Tunele i jaskinia St. Michael, Europa Point, Głowna ulica miasteczka - Main Street. W drodze powrotnej miejscowość Ronda - nowy most oraz ogród z tarasami widokowymi, Plaza de Toros, Kościół Santa Maria, Palacio de Mondragon lub jachtowe miasteczko milionerów Puerto Jose Bonus. /wycieczka fakultatywna/. Obiadokolacja i nocleg.

 4. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd na lotnisko i powrót do Berlina,  Powrót autokarem do domu. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Malaga i Andaluzja 29.06-06.07.2020

Wyjazd ze Słupska ok. 23.00 i przejazd na Lotnisko

1. DZIEŃ - Przelot do Malagi w Hiszpanii, następnie transfer do hotelu na wybrzeżu Costa del Sol. Hotel *** z basenem w miejscowości Belamadena lub Terremolinos. Na miejscu zwiedzanie i wypoczynek w Hiszpanii, w tym wybrane wycieczki do najciekawszych miejsc Andaluzji i tej części Hiszpanii, obiadokolacja i nocleg.

2. DZIEŃ – Śniadanie, wizyta w centrum miasteczka – miejsca zakwaterowania oraz przy przystani jachtowej, ponadto plażowanie przy basenie lub na plaży. Po południu dla chętnych zwiedzanie Malagii, w tym Alcazaba – ruiny twierdzy, wybudowanej przez Rzymian i przebudowanej w IX w. przez Maurów. Tuż obok ruiny teatru rzymskiego. - Zamek Gibralfaro –„góra z latarnią morską”, ruiny zamku z XIV w, nieukończona katedra oraz Teatr Rzymski, został ufundowany w I wieku p.n.e. podczas panowania Augusta, możliwość degustacji lokalnego wina w wybranych miejskich winiarniach. Obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ – Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek na plaży lub przy basenie hotelowym. Obiadokolacja i nocleg.

4. DZIEŃ – Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Gibraltaru – skalisty półwysep na południowym wybrzeżu w niewielkiej odległości od Maroka będący częścią Królestwa Wielkiej Brytanii - enklawa na terenie południowej Hiszpanii - dla chętnych wejście pieszo lub wjazd kolejką na wzgórze, Tunele i jaskinia St. Michael, Europa Point, główna ulica miasteczka - Main Street. W drodze powrotnej miejscowość Ronda - nowy most oraz ogród z tarasami widokowymi, Plaza de Toros, Kościół Santa Maria, Palacio de Mondragon lub jachtowe miasteczko milionerów Puerto Jose Bonus. Obiadokolacja i nocleg. 

5. DZIEŃ – Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek na plaży lub przy basenie hotelowym. Obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ – Po sniadaniu całodzienna wycieczka do Sewilli i Kordoby, ewentualnie Granady zwiedzanie najważniejszych zabytków Sewilli, w tym unikalnej katedry lub Alhambry  i zabytków Kordoby tj. Mezquita – przebudowany na katedrę meczet, Alkazar – zespół fortyfikacji, Synagoga z XIV w i dzielnica żydowska, most Puente Romano, ewentualnie w Granadzie, warownego zespołu pałacowego oraz monumentalnej Katedry Santa María. 

7. DZIEŃ – Po śniadaniu dzień przeznaczony na wypoczynek na plaży lub przy basenie hotelowym. Obiadokolacja i nocleg.

8. DZIEŃ - Przejazd na lotnisko i powrót do Berlina,  następnie powrót autokarem do domu


Malaga i Gibraltar 12.06-15.06.2020