Chorwacja nad Adriatykiem
 14.07-23.07.2023

Obóz młodzieżowy
oraz wczasy rodzinne

 
 
 
 
 
 

Wyjazd z Polski (miasta wg. rozkładu) i przejazd przez Czechy i Austrię w kierunku Chorwacji. Następnego dnia przyjazd do Chorwacji

Zakwaterowanie - ośrodek centrum turystyki dziecięcej i młodzieżowej, który znajduje się w idyllicznym kompleksie apartamentów Medena *** w Seget Donji, w pobliżu miasta Trogir. Osiedle położone jest przy pięknej żwirowej plaży w kameralnym, bezpiecznym i cichym otoczeniu z śródziemnomorską roślinnością.  Budynki mieszkalne posiadają parter + pierwsze piętro, co czyni je idealnymi dla dzieci i grup młodzieżowych, pod względem bezpieczeństwa. Wszystkie apartamenty są w standardzie trzy gwiazdki i wszystkie obejmują zaplecze sanitarne, kuchnię, telewizor, telefon, klimatyzację i bezprzewodowy dostęp do Internetu. Na terenie ośrodka znajduje się restauracja, minimarket, nowy duży, tartanowy plac sportowy (piłka nożna, siatkówka, koszykówka i piłka ręczna), boisko do siatkówki plażowej i dyskoteka na wieczorną rozrywkę. 

Program pobytu:
·  Wycieczka do pobliskiego miasta SPLIT - jednego z najstarszych miast Chorwacji z licznymi pamiątkami czasów starożytnego Rzymu – w tym jedne z lepiej zachowanych budowli tego okresu w Europie: Pałac Dioklecjana, wieża, Katedra św. Dujama, Bramy Miejskie. Ponadto nadmorska promenada.  

·  Wycieczka autokarowa do chorwackiego parku narodowego i słynnych wodospadów KYRKA, gdzie rzeka, płynąc przez wapienne podłoże, wytworzyła nieregularne koryta, a w najciekawszym miejscu tworzy 17 kaskad szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Istnieje możliwość kąpieli pod wodospadami. W drodze powrotnej szansa krótkiego zwiedzania urokliwych uliczek Starego Miasta w SZYBENIKU
·  Wycieczka do pobliskiej, nadmorskiej miejscowości TROGIR. Starówka Trogiru wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO od 1997 roku. Zwarta, średniowieczna starówka Trogiru położona jest na wyspie, wzdłuż portu, gdzie znajduje się wysadzany palmami, szeroki bulwar, wokół którego skupia się wieczorne życie miasta. Znajdują się tam najważniejsze zabytki.

·  Popołudniowy wyjazd do PRIMOSTEN – malowniczego średniowiecznego miasteczka, które jest swoistą perełką wybrzeża Dalmacji. Słynie ze starówki położonej na niedużym, okrągłym półwyspie. Nie ma tam tłumów.

 · Codzienne kąpiele w Morzu Adriatyckim pod okiem doświadczonej kadry i ratownika. Imprezy kulturalne, aktywny wypoczynek,, sport, gry i zabawy itp.

Opcja fakultatywna: Rejs statkiem na 3 wyspy Błękitnej Laguny – cudowna wycieczka turystycznym statkiem zakończona piknikiem. Czas na malownicze zdjęcia, ponurkowanie, popływanie, plażowanie… (dodatkowo płatna – 35 euro/os)

Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski. W trakcie powrotu krótkie zwiedzanie centrum Ljubljany stolicy Słowenii. Przyjazd do Polski następnego dnia

Świadczenia zawarte w cenie                        2490 zł

· Przejazd komfortowym autokarem, /barek, WC, klimatyzacja, DVD/, który pozostaje na miejscu do dyspozycji grupy,
· Noclegi w Chorwacji – w ośrodku wg. opisu
· Pełne wyżywienie w Chorwacji: śniadania, obiady i kolacje (pierwszy i ostatni posiłek w Chorwacji - obiad)

· Realizacja programu zwiedzania na miejscy, w tym
· Opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i ratownika
· Ubezpieczenie Towarzystwa Ubezpieczeń
· Bogaty program animacyjny, kulturalny, sportowy,