Chorwacja

1. DZIEŃ - Wyjazd w godzinach rannych i przejazd w kierunku Czech na obiadokolację i nocleg przy granicy czesko-austriackiej.

2. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do Chorwacji. W trakcie przejazdu krótkie zwiedzanie Wiednia - jednego z piękniejszych miast Europy, w tym Stare Miasto, okolice pałacu Hofburg i katedry św. Szczepana. Następnie przejazd do Chorwacji na obiadokolację i nocleg. Zakwaterowanie i wszystkie noclegi w hotelu położonym w półwyspie Istria nad morzem śródziemnym w okolicach znanego miasteczka Poreć. Pobyt i wypoczynek połączony ze zwiedzaniem największych atrakcji turystycznych regionu: 

3. DZIEŃ - Zwiedzanie miasteczka Poreć - jednego z bardziej znanych ośrodków turystycznych Chorwacji wpisanego w całości na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO

4. DZIEŃ - Całodzienna wycieczka po półwyspie Istria, zwiedzanie miasta Puli - jednego z najstarszych miast Chorwacji z licznymi pamiątkami czasów rzymskich, zwiedzanie centrum miasta, starożytnego amfiteatru, Bramy Herkulesa oraz Świątyni Augusta. Stare Miasto w Puli pełne jest życia i turystów.  

5. DZIEŃ - Wycieczka do pobliskiej Słowenii - przejazd do Piranu. Spacer po Starówce Wizytówka nadmorskiej Słowenii. Ponadto wizyta w miejscowości Portoroz.

6. DZIEŃ - dzień przeznaczony na wypoczynek przy basenie lub morzu. Możliwa wycieczka fakultatywna do Wenecji, w tym przejazd autokarem na lagunę Wenecką, nastepnie rejs statkiem do Placu św. Marka w Wenecji - zwiezanie miasta i powrót.

7. DZIEŃ - Następnie przejazd do jednego z bardziej uroczych chorwackich miasteczek malowniczo położonych na wąskim cyplu wystającym w morze do miejscowości Rowinj, W trakcie przejazdu „Limski Kanał” – naturalna atrakcja turystyczna o formie przypominającej swoim kształtem i wyglądem norweski fiord.

Ponadto plażowanie i aktywny wypoczynek, codzienne kąpiele w wodach Adriatyku, itp.  

8.  DZIEŃ - Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. W trakcie powrotu krótkie zwiedzanie Ljubljany stolicy Słowenii – spacer i czas wolny w centrum miasta urokliwie położonego u podnóża zamku. Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech

9.  DZIEŃ - Po śniadaniu powrót do Polski

Świadczenia zawarte w cenie:                                           od 1699 zł 

  • przejazd autokarem turystycznym WC , klimatyzacja, bar , video
  • pokoje 2,3 osobowe w hotelach ***
  • 8 noclegów, w tym: 6 w Chorwacji oaz 2 noclegi tranzytowe przy granicy Czech i Austrii
  • wyżywienie w Chorwacji: śniadania i obiadokolacje
  • 2 śniadania i 2 obiadokolacje przy noclegach tranzytowych w Czechach
  • opieka i informacja turystyczna pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • wszystkie wycieczki podane w programie poza Wenecją

 

Chorwacja objazdowa

1 DZIEŃ - wyjazd z Polski we wczesnych godzinach rannych i przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Brna w Czechach.

2 DZIEŃ po śniadaniu przejazd w kierunku Chorwacji. W trakcie przejazdu krótkie zwiedzanie centrum Wiednia - Stare Miasto - następnie przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Cricvenicy w Chorwacji.

3 DZIEŃ po śniadaniu przejazd malowniczą trasa widokową wzdłuż wybrzeża Adriatyku do Zadaru – zwiedzanie miasta i jego największych atrakcji. Następnie przejazd do hotelu na popołudniowy wypoczynek, obiadokolację i nocleg w okolicach miejscowości Vodice.

4 DZIEŃ – po śniadaniu wyjazd do Splitu, Pałac Dioklecjana, wieża, Katedra św. Dujama, Bramy Miejskie, następnie przejazd do Trogiru i tam zwiedzanie Bram Miejskich, Katedry św. Laurencjusza, Ratusz i Loggia Miejska, powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg,

5 DZIEŃ – po śniadaniu wyjazd na Wodospady Krka, zwiedzanie Parku Narodowego Krka, gdzie rzeka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryta, a w najciekawszym miejscu tworzy 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. możliwość kąpieli pod wodospadami. Następnie przejazd do Szybeniku . Zwiedzanie miasta: Katedra św. Jakuba, Brama Morska, Twierdza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja + ewentualnie wieczór Chorwacki z miejscowymi przysmakami, nocleg

6 DZIEŃ - po śniadaniu całodzienna wycieczka do Dubrownika- zwanego "Perłą Chorwacji"– zwiedzanie miasta w całości wpisanego na światowa listę zabytków kultury UNESCO. zwiedzanie: Brama Pile, gotycki klasztor Franciszkanów, kolumna Orlando, katedra, Pałac Sponza z XVI w.,mury miejskie, pałac Rektorów. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ - po śniadaniu zwiedzanie Parku Narodowego Plitwickich Jezior – kompleks unikalnych jezior krasowych połączonych licznymi wodospadami wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury. Obiadokolacja i nocleg.

8 DZIEŃ - po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną, w trakcie przejazdu krótkie zwiedzanie centrum Ljubljany stolicy Słowenii, obiadokolacja i nocleg w okolicach Brna w Czechach.

9DZIEŃ - po śniadaniu powrót do Polski. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie:                                           od 1699 zł 

Przejazd autokarem luksusowym WC , klimatyzacja, bar , video, pokoje 2 osobowe w hotelach *** (blisko morza), 6 noclegów w Chorwacji, 2 noclegi tranzytowe w Czechach, wyżywienie w Chorwacji: 6 śniadań i obiadokolacji, obiadokolacja i śniadanie przy noclegach tranzytowym w Czechach, opieka i informacja turystyczna pilota, podatek vat, ubezpieczenie Warta Travel na kwotę 10000 euro/osoby, przewodnik miejscowy w wybranych miejscowościach: Wiedeń, Split, Dubrownik