Stronie Śląskie
08 - 18.07.2019 sprzedane


Wyjazd ze Słupska o godz. 22.00 i przejazd na południe Polski do Wisły. Po drodze super atrakcja

MEGA HIT!  WYCIECZKA DO "BOLKA I LOLKA"

Zwiedzanie i seans w wytwórni filmowej w Bielsku-Białej! Złożymy wizytę w wytwórni filmów, gdzie będziemy uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych filmowców Studia Filmów Rysunkowych. W trakcie żywej multimedialnej prezentacji poznamy kolejne etapy produkcji filmowej od scenariusza do gotowego filmu. Na zakończenie 40 min. pokaz filmowy

WISŁA to perełka Beskidu Śląskiego, miejscowość Adama Małysza, znana z wielu ciekawych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Pobyt i wypoczynek w Ośrodku Wypoczynkowym„Relaks” usytuowanym w atrakcyjnej dzielnicy Wisły, na zboczach góry Jarzębatej, w okolicy centrum miasta. Widok z okien rozpościera się na urzekającą serce panoramę Beskidu Śląskiego. W ośrodku jest sauna, siłownia, piłkarzyki, stół do tenisa stołowego, bilard. Na pięknym terenie wokół ośrodka do naszej dyspozycji kort tenisowy, boisko do grania, Wi-Fi.

WISŁA TOUR - Zwiedzanie atrakcji miasta, spacer po centrum uzdrowiska wzdłuż deptaku gdzie zobaczymy dawny budynek, w którym tworzyła Maria Konopnicka, kościół ewangelicki, plac Bogdana Hoffa, Zamek Habsburgów, Muzeum Beskidzkie, rynek oraz Aleję Gwiazd Sportu. Odwiedzimy Dom Zdrojowy, w którym znajduje się figura Adama Małysza z białej czekolady w skali 1:1

WIZYTA W GALERII ADAMA MAŁYSZA - Znajdują się w niej wszystkie najważniejsze trofea zdobyte przez naszego mistrza tj. 4 kryształowe kule, medale z mistrzostw świata w Lahti, Sapporo i Val Di Fieme, kombinezon narciarski oraz czerwone i żółte plastrony.

REZYDENCJA PREZYDENTA RP - W grupach z przewodnikiem zwiedzimy Rezydencję Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w Wiśle, wejście tylko z ważną legitymacją szkolną.

WYCIECZKA DO ZAPORY W CZARNYM - Wejdziemy na zaporę w Czarnym. W tym miejscu spotykają się nitki Białej i Czarnej Wisełki, a z drugiej strony wypływa już potok Wisełka. Jeszcze tylko wpadnie do niego potok Malinka i od tej chwili wszyscy razem tworzą Wisłę. Właśnie dlatego warto tam pójść i zobaczyć to miejsce. Nie wspominając o widokach, które nas tam spotkają nad Jeziorem Czerniańskim.

MAŁA PĘTLA BESKIDZKA - Przejazd górską widokową trasą przez przełęcz Kubalonka, do Istebnej i Koniakowa. Podczas wycieczki odwiedzimy słynną Kurną Chatę Kawuloków, która żyje opowieścią o dawnych czasach i góralską muzyką, gdzie wysłuchamy prelekcji  o życiu górali beskidzkich z pokazem gry na regionalnych instrumentach, wejdziemy też do Muzeum Pasterskiego i Bacówki Pasterskiej po pamiątki i oryginalne produkty z mleka owczego.

SKOCZNIA IM. ADAMA MAŁYSZA  wycieczka górska Z Malinki Pieczki wyjdziemy na Cienków Wyszni i odbędziemy wędrówkę do skoczni Adama Małysza. Po dotarciu na skocznię obejrzymy widok, który przy okazji zawodów podziwiają skoczkowie. Spojrzenie w dół oczami Adama Małysza to na prawdę niezapomniane przeżycie.

PARK WODNY TROPOCANA W HOTELU GOŁĘBIEWSKI - Wyjście do Parku Wodnego Tropikana w hotelu Gołębiewski w Wiśle, gdzie czekają na nas zjeżdżalnie rurowe o łącznej długości 700 metrów, rwąca rzeka, jacuzzi, sauny, jaskinia solna, śnieżna, basen z falą

WYCIECZKA DO CIESZYNA I CZESKIEGO CIESZYNA - Część prawobrzeżna miasta należy do Polski, lewobrzeżna zaś do Czeskiej Republiki i nosi oficjalną nazwę „Czeski Cieszyn”. Po odwiedzinach w Polskim Cieszynie mostem przez rzekę Olzę przejdziemy na zakupy na stronę Czech do Cieszyna Czeskiego.

LEŚNY PARK NIESPODZIANEK  w Ustroniu, Jedną z ciekawszych atrakcji parku są muflony i daniele, które swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających i które można karmić z ręki. W zagrodach zobaczymy też żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, a wykwalifikowani sokolnicy zaprezentują nam ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów. Zaliczymy ścieżkę  edukacyjną z planszami, eksponatami i multimedialnym wyposażeniem. Przejdziemy się też aleją bajkową  z ruchomymi ekspozycjami znanych nam bajek, aby na końcu pobawić się na placu zabaw.

BESKIDZKA SPARTAKIADA NA WESOŁO - To liczne zabawy i zawody sportowe, przeciąganie liny, turniej w dwa ognie, mecz kolonistów w piłkę siatkową, piłkę nożną oraz baloniada

DYSKOTEKI I WIECZORY FILMOWE - Wybory Miss i Mistera kolonii oraz bal przebierańców, seanse filmowe. Ostatniego dnia, do południa korzystanie z atrakcji ośrodka, po obiedzie wyjazd w drogę powrotną.

Przyjazd do Słupska w godzinach rannych.

 

Świadczenia w cenie:                                                       1499 zł

  • przejazd autokarem, który pozostaje na miejscu do dyspozycji uczestników
  • noclegi w pokojach z łazienkami , w ośrodku  w  Wiśle
  • pełne całodzienne wyżywienie - śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje/bardzo dobra kuchnia, jedna z kolacji przy ognisku/ prowiant na drogę powrotną
  • opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej
  • ubezpieczenie KL i NNW Warta
  • podatek Vat

Uwaga! Dodatkowo płatne: wszystkie wycieczki, bilety wstępu, atrakcje i przewodnicy górscy  oraz wizyta i warsztaty w Wytwórni Filmowej w Bielsku-Białej łącznie - 199 zł/os.