Bawaria

1.DZIEŃ - Wyjazd w godzinach rannych i przejazd do Niemiec na obiadokolację i nocleg w okolicach Bambergu.

2. DZIEŃ – Po śniadaniu przyjazd do Bambergu do jednego z najpiękniejszych miasteczek w Niemczech, gdzie zobaczymy m.in.: Katedrę romańską ze słynną rzeźbą Jeździec bamberski, pałac biskupi, dzielnica młynarzy Mühlenviertel oraz osada rybacka zwana "Małą Wenecją". Następnie wyjazd do Norymbergi – miasta o którym mówiło się, że „domy mieszczan wyglądają jakby były budowane dla książąt, a królowie szkoccy byliby zadowoleni mieszkając tak wspaniale jak w Norymberdze mieszkają zwykli obywatele”. – zwiedzanie centrum miasta – Kościół św. Wawrzyńca, Rynek Główny, Stary ratusz i zamek cesarski. Przejazd na zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ – Po śniadaniu wyjazd w kierunku Monachium – spacer po Parku Olimpijskim, ze stadionem powstałym na Igrzyska w 1972 roku. Wjazd  na Wieżę Olimpijską, skąd roztacza się widok na całe miasto. Ponadto wejście do Muzeum BMW Welt. Tego dnia jest możliwość przejazdu pod stadion Alianz Arena - stadionu Bayern Monachium (z zewnątrz). Następnie przejazd do centrum, zwiedzanie m.in. Marienplatz, neogotycki ratusz miejski  oraz kościoła NMP – symbolu miasta, Englischer Garten, pałac Nyphenburg – rezydencja dawnych władców z rodu Witteisbachów, pałac Residenz. Na koniec galeria malarstwa – Stara Pinakoteka. Obiadokolacja i nocleg.

4.  DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do słynnego zakątka Bawarii, w okolice Schwangau, zwiedzanie wnętrz zamku: Neuschwanstein, który jest skamieniałym odbiciem snów króla Ludwika II oraz z zewnątrz sąsiadującego z nim, równie tajemniczego zamku Hohenschwangau, odrestaurowanego w stylu neogotyckim. Przejazd do słynnego na Bawarii miejsca pielgrzymkowego Wieskirche i krótkie zwiedzanie rokokowego kościółka wpisanego na światową listę UNESCO. Po zwiedzaniu przejazd do neobarokowego pałacu Linderhof – jest to jeden z trzech zamków króla Ludwika II, a przy tym jedyny w którym mieszkał przez dłuższy czas. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg. W tym dniu istnieje możliwość zorganizowania wieczorku bawarskiego z muzyką; dopłata ok 20 euro/os.

5. DZIEŃ – Po śniadaniu przejazd do alpejskiej miejscowości Garmisch – Partenkirchen – spacer wąwozem Partnachklamm, który jest wyżłobionym przez górską rzekę Partnach. Wąwóz ma długość 702 m oraz osiąga głębokość 80 m. Wizyta pod skocznią narciarską Olympiaschanze, na której corocznie 1 stycznia odbywa się konkurs z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Po południu przejazd nad jezioro Chiemsee i rejs statkiem na wyspę Herreninsel. Zwiedzanie zamku Herrenchiemsee – niedokończonej kopii pałacu wersalskiego, powrót statkiem do Prien.  Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

6. DZIEŃ – Po śniadaniu przejazd do najbardziej niezwykłego obiektu  z czasów panowania nazistów w Berchtesgaden. Jest to tzw. Kehlsteinhaus lub Adlershorst (Orle Gniazdo). Został zbudowany na wysokości 1834 m. n.p.m. jako prezent NSDAP z okazji 50 urodzin Hitlera (1939) miała służyć jako miejsce do podejmowania dyplomatów i głów państw. Następnie zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Austrii; Salzburga – miasta Mozarta. Zwiedzanie centrum m.in.: Getreidegasse z domem narodzin Mozarta,  pałac Mirabell z kompleksem ogrodów, Salzburger Residenz, Salzburger Dom, średniowieczna twierdza „Festung Hohensalzburg - możliwość wyjazdu kolejką na górę, skąd rozciąga się przepiękna panorama miasta. Obiadokolacja i nocleg.

7. DZIEŃ – Po śniadaniu wyjazd  w kierunku Polski. Przyjazd po północy

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd zachodnim autokarem /barek, wc, klimatyzacja/, 6 noclegów, pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami, wyżywienie - 6 śniadań w formie bufetu, 6  obiadokolacji, opieka i informacja turystyczna pilota, ubezpieczenie Warta Travel lub AXA, podatek VAT

Uwaga! Cena nie uwzględnia biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji: Kaiserburg 7 euro (może być tylko z zewnątrz), Wieża Olimpijska  4 euro, BMW 10 euro, Nympengurg 12 euro (może być tylko z zewnątrz), Stara Pinakoteka 12 euro,  Zamek Neuschwanstein 12 euro, Zamek Hohenschwangau 12 euro (może być tylko z zewnątrz), Orle Gniazdo 18 euro, Linderhof 8,50 euro, kolejka na Festung Hohensalzburg 8 euro, Partnachklamm 4 euro,  rejs statkiem 8,50 euro,  Herrenchiemsee 10 euro (może być tylko z zewnątrz)

Dodatkowo płatni przewodnicy miejscowi w Bambergu, Norymberdze, Salzburgu, Monachium

 
Urokliwa wycieczka na południe Niemiec, do krainy bajecznych zamków i zabytków architektury. Ponadto wizyta w Monachium, Norymberdze i miejscowości Bamberg. Podczas zwiedzania wiele atrakcji wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Bawaria klasyczna

1. DZIEŃ - Wyjazd w godzinach wieczornych i przejazd nocny do Niemiec.

2. DZIEŃ - Przyjazd na śniadanie do Monachium Zwiedzanie miasta i centrum stolicy Bawarii – Marienplatz, neogotycki ratusz miejski oraz kościoła NMP – symbolu miasta, kościół Św. Michała – jeden z najbardziej znanych kościołów w Niemczech, pałac – rezydencja dawnych władców z rodu Witteisbachów, pałac Residenz. Możliwość zakupu i degustacji piwa w jednej z monachijskich restauracji - piwiarni. Obiadokolacja i nocleg.

3. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do słynnego zakątka Bawarii, w okolice Schwangau, zwiedzanie wnętrz zamku: Neuschwanstein, który jest skamieniałym odbiciem snów króla Ludwika II oraz z zewnątrz sąsiadującego z nim, równie tajemniczego zamku Hohenschwangau, odrestaurowanego w stylu neogotyckim. Po południu przejazd do alpejskiej miejscowości Garmisch – Partenkirchen - krótki spacer po centrum i czas wolny, ewentualnie dla chętnych wjazd kolejką w góry. Przejazd do słynnego na Bawarii miejsca pielgrzymkowego Wieskirche i krótkie zwiedzanie rokokowego kościółka wpisanego na światową listę UNESCO Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

4. DZIEŃ - Po śniadaniu. Ewentualnie w miarę możliwości wizyta w benedyktyńskim, wzorowanym na Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie, kościele w Ettal połączona z degustacją likierów w przyklasztornej destylarni. Następnie przejazd nad jezioro Chiemsee i statkiem na wyspę Herreninsel. Zwiedzanie zamku Herrenchiemsee – niedokończonej kopii pałacu wersalskiego, powrót statkiem do Prien. Powrót na obiadokolację i nocleg.

5. DZIEŃ - Po śniadaniu powrót do Niemiec, w trakcie przejazdu zwiedzanie centrum Norymbergii lub chwila wzruszeń w urokliwym miasteczku Bamberg, które uznawane jest za jedno z najpiękniejszych, niewielkich miasteczek w Niemczech. Obiadokolacja i nocleg w Berlinie.

6. DZIEŃ - Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Berlina. po południu powrót do domu . Przyjazd w godzinach wieczornych.

Przejazd zachodnim autokarem /barek, wc, klimatyzacja/, 4 noclegi, pokoje 2 i 3 osobowe, wyżywienie - 4 śniadania i 4 obiadokolacje, opieka i informacja, turystyczna pilota, ubezpieczenie, podatek VAT.