Bośnia, Hercegowina oraz Chorwacja
28.06 - 05.07.2021

 

1. DZIEŃ – Przejazd na lotnisko do Berlina (od tego roku przejazd dużo łatwiejszy ze względu na oddaną drogę expressowa od Koszalina do granicy a potem autostradą), następnie przelot do Dubrownika w Chorwacji, (dogodne godziny lotu w ciągu dnia 10.55-13.10) przejazd do hotelu w Bośni. obiadokolacja i nocleg.

Bośnia i Hercegowina promuje się w świecie, skrywając wiele wspaniałych atrakcji. Jest być może jednym z najbardziej niedocenianych miejsc w Europie. Zakwaterowanie w hotelu 4**** położonym przy morzu, w znanej turystyczne miejscowości Neum. Hotel położony jest nad samym morzem, w centrum miasta. Na miejscu wypoczynek w hotelu a dla chętnych wycieczki do najciekawszych miejsc i Bośni i Hercegowiny oraz południowej Chorwacji. Możliwość skorzystania z wybranych wycieczek opisanych w poszczególnych dniach:

2. DZIEŃ - Po śniadaniu czas na wypoczynek i plażowanie w hotelu lub zwiedzanie okolicznego miasteczka Neum uważanego za jednego z ciekawszych kurortów Bośni, malowniczo rozlokowanych nad brzegiem morza Adriatyckiego lub możliwość udziału w fakultatywnej, wycieczce do Dubrownika. Dubrownik to tzw. "Perła Chorwacji" zwiedzanie miasta w całości wpisanego na światowa listę zabytków kultury UNESCO. w tym: Brama Pile, gotycki klasztor Franciszkanów, kolumna Orlando, katedra, Pałac Sponza z XVI w., mury miejskie, pałac Rektorów. Powrót wieczorem na obiadokolację i nocleg.
3. DZIEŃ – Po śniadaniu dla chętnych wycieczka do wodospadów Kravica to jeden z największych i zdecydowanie najpiękniejszy wodospad w Bośni i Hercegowinie. Położony jest wśród bujnej roślinności niedaleko miejscowości Ljubuški. Wody rzeki Trebižat spadają z wysokości ok. 25 m grupą kaskad ciągnących się na szerokości ponad 100 metrów. W sezonie to niezwykle popularne miejsce wypoczynkowe, przy którym działają knajpki i miejsca piknikowe. Następnie przejazd do Medjugorie – znanego sanktuarium maryjnego – miejsca licznych pielgrzymek.
4. DZIEŃ - Po śniadaniu czas na wypoczynek i plażowanie w hotelu lub możliwość skorzystania z raftingu White Water rafting na rzece Neretwa wśród otaczających gór i wąwozów na kilkuosobowych pontonach – niezapomniane przeżycie,na trasie raftingu dwa całoroczne wodospady i liczne kaniony. Dojazd autokarem, spływ po rzece i powrót do hotelu.
5. DZIEŃ - Po wczesnym śniadaniu możliwość udziału w fakultatywnej, całodziennej wycieczce do Splitu. Split miasto w środkowej Chorwacji z najlepiej zachowanym antycznym starym miastem pełnym rzymskich pamiątek i drugie co do wielkości miasto Chorwacji. Powrót trasą wzdłuż wybrzeża i Riwiery Makarskiej. Powrót wieczorem na obiadokolację i nocleg.
6. DZIEŃ - Po śniadaniu wycieczka do Mostaru – miasteczka o niesamowitej atmosferze, gdzie płynąca głębokim kanionem rzeka przecina miasto na dwie części, malownicze domki, kopuły meczetów i rozpięty nad wodą kamienny łuk. Stary Most, wpisany na listę Unesco, to rekonstrukcja mostu zniszczonego w 1993 roku, który spinał brzegi od ponad 400 lat, w drodze powrotnej Počitelj to ufortyfikowane miasto położone na wzgórzach na lewym brzegu Neretwy. Jego początki sięgają XIV wieku i legendarnego bośniackiego władcy Stjepana Tvrtko I, ale większość budowli powstawała za czasów ottomańskich od XVI do XVIII wieku. Brukowane uliczki wiodą pośród kamiennych domostw, meczetów ku ruinom twierdzy. Z zamku rozpościerają się świetne widoki na dolinę Neretwy. Powrót na obiadokolację i nocleg.
7. DZIEŃ - Po śniadaniu dla chętnych wycieczka na pobliską chorwacka wyspę Korcula i miejscowości o tej samej nazwie. Korčula położona w jest na północno-wschodnim krańcu wyspy Korčula, w południowej Dalmacji. Zabytkowa część Korčuli obejmuje otoczony murami obronnymi obszar Starego Miasta oraz portu. Miasto urokliwie położone na wysuniętym w morzu cyplu o magicznej atmosferze.
8. DZIEŃ - Przejazd na lotnisko i powrót samolotem z Dubrownika do Berlina (dogodne godziny lotu w ciągu dnia 14.25-16.25) a potem autokarem do domu. Przyjazd ok. 22.00

Kolejność realizacji przedstawionych wycieczek może ulec zmianie. Ich realizacja uzależniona od ilości chętnych. Program wycieczek może też ulec modyfikacji w zależności od potrzeb grupy.


 

Świadczenia w orientacyjnej w cenie:                        ok. 2699 zł  

  • Przejazd na lotnisko do Berlina i powrót
  • Przelot samolotem w obie strony na Trasie Berlin – Dubrownik - Berlin
  • Bagaż podręczny 45x36x20 cm w cenie podstawowej (lub drugi dodatkowy duży bagaż rejestrowany za dopłatą)
  • Transfer lotnisko - hotel - lotnisko
  • 7 noclegów w dobrym hotelu
  • Pełne wyżywienie na miejscu, śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu
  • opieka i informacja turystyczna pilota - przedstawiciela biura
  • ubezpieczenie

Uwaga: podana cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji oraz dopłaty do wycieczek  fakultatywnych na miejscu. Ceny orientacyjne: do Splitu – ok. 30 euro, wszystkie inne po ok. 25-30 euro/os. Rafting ok. 35-45 euro/os. Taksa klimatyczna płatna na miejscu ok. 1.5 euro za dzień/os. Na miejscu możliwość organizacji dodatkowych atrakcji, tj. np. wieczór bałkański, lokalne degustacje itp.

Uwaga: Doplata do dużego bagażu 15 lub 23 kg. ok. 30 euro za lot