Bośnia, Hercegowina oraz Chorwacja
08.10 - 12.10.2022

 

1. DZIEŃ – Przejazd na lotnisko do Berlina. Po wylądowaniu przejazd do hotelu w Bośni w miejscowości Neum, obiadokolacja i nocleg.

Bośnia i Hercegowina promuje się w świecie, skrywając wiele wspaniałych atrakcji. Jest być może jednym z najbardziej niedocenianych miejsc w Europie. Zakwaterowanie w hotelu 3/4**** położonym przy morzu, w znanej turystyczne miejscowości Neum. Hotel położony jest nad samym morzem, w centrum miasta. Na miejscu wypoczynek a dla chętnych wycieczki do najciekawszych miejsc i Bośni i Hercegowiny oraz południowej Chorwacji. Możliwość skorzystania z wybranych wycieczek opisanych w poszczególnych dniach:

2. DZIEŃ – Po śniadaniu całodzienna wycieczka Mostar, Medziugorie, Kravica. Mostar – miasteczko o niesamowitej atmosferze, gdzie płynąca głębokim kanionem rzeka przecina miasto na dwie części, malownicze domki, kopuły meczetów i rozpięty nad wodą kamienny łuk. Stary Most, wpisany na listę UNESCO, to rekonstrukcja mostu zniszczonego w 1993 roku, który spinał brzegi od ponad 400 lat, Medziugorie – znane sanktuarium maryjne – miejsce licznych pielgrzymek. Medjugorie to popularny ośrodek pielgrzymkowy w Europie. W drodze powrotnej Wodospady Kravica które stanowią najpiękniejszy kompleks wodospadów w Bośni i Hercegowinie. Powrót na obiadokolację i nocleg

3. DZIEŃ – Po śniadaniu dzień przeznaczony na odpoczynek na plaży lub przy hotelu

4. DZIEŃ - Po śniadaniu wycieczka do Dubrownika - zwanego "Perłą Chorwacji" zwiedzanie miasta w całości wpisanego na światowa listę zabytków kultury UNESCO. w tym: Brama Pile, gotycki klasztor Franciszkanów, kolumna Orlando, katedra, Pałac Sponza z XVI w., dla chętnych spacer murami miejskimi, pałac Rektorów. Stare miasto Dubrownika stanowi unikalny w Europie, zachowany
w całości układ urbanistyczny średniowiecznego miasta wraz z systemem umocnień obronnych. Na starym mieście znajdują się niemal wszystkie zabytki miasta. System fortyfikacji miejskich, zachowany został w stanie niemal nie zmienionym od XVII wieku. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

5. DZIEŃ - Po śniadaniu odpoczynek np. na plaży, po południu przejazd na lotnisko i potem samolotem do Berlina, powrót autokarem do Słupska

Kolejność realizacji przedstawionych wycieczek może ulec zmianie. Ich realizacja uzależniona od ilości chętnych. Program wycieczek może też ulec modyfikacji w zależności od potrzeb grupy.


 

Świadczenia w orientacyjnej w cenie  ok. 1699 zł

  • Przelot samolotem w obie strony na Trasie Berlin – Dubrownik - Berlin
  • Bagaż podręczny 45 x 36 x 20 cm w cenie podstawowej (lub drugi dodatkowy duży bagaż rejestrowany za dopłatą)
  • Transfer lotnisko - hotel - lotnisko
  • 4 noclegi w dobrym hotelu pokoje 2 os.
  • Pełne wyżywienie na miejscu, śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
  • opieka i informacja turystyczna pilota - przedstawiciela biura
  • ubezpieczenie 

Uwaga: podana cena nie obejmuje dojazdu na lotnisko w Berlinie - cena uzależniona od ilości uczestników - ok. 150 zł, taksy klimatycznej płatnej indywidualnie na miejscu oraz obowiązkowej składki na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny 20 zł/os. Realizacja programu zwiedzania na miejscu - 75-80 euro/os (wycieczki z polskim przewodnikiem)