Benelux, Belgia i Holandia

1. DZIEŃ - Wyjazd w godzinach wieczornych i przejazd do Holandii.

2. DZIEŃ - Rano przyjazd do Amsterdamu – zwiedzanie „Wenecji Północy”, miasta położonego na 100 wysepkach podzielonych blisko 160 kanałami i połączonych tysiącem mostów. Wizyta w Muzeum Van Gogha lub Narodowym Muzeum Rijksmuseum z przebogatą kolekcją płócien malarstwa holenderskiego. Następnie przejście do szlifierni diamentów z możliwością dokonania drobnych zakupów, Dom Rembrandta oraz muzeum figur woskowych - Madame Tussaud na Placu Dam. Rejs statkiem po kanałach Amsterdamu. Po obiadokolacji nocleg.

3. DZIEŃ - Po śniadaniu zwiedzanie okolic Amsterdamu - przejazd do skansenu Zaanse Schans” - drugiego co do ilości skupiska holenderskich dawnych wiatraków. Następnie przejazd do Keukenhof - wizyta w unikalnym ogrodzie tulipanowym. Po południu krótki pobyt w urokliwym miasteczku rybackim Volendam. Po obiadokolacji powrót do hotelu lub czas wolny w centrum Amsterdamu. Wieczorem spacer uliczkami dzielnicy „czerwonych latarni”, nocleg.

4. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do Antwerpii. Krótki pobyt w jednym z piękniejszych miast Belgii – centrum miasta w tym: Katedra Notre Dame – jedna z najwyższych budowli sakralnych na świecie, Centralny Plac miasta z zabytkowym ratuszem, Fontanna Barbo, dom Rubensa, dzielnica jubilerów i diamentów. Po południu przejazd do stolicy Belgii Brukseli – będącej jednocześnie stolicą Zjednoczonej Europy - poznanie największych atrakcji miasta - budynki instytucji Unii Europejskiej, Pałac Sprawiedliwości, najpiękniejszy Ratusz i plac Europy Grand Place oraz spotkanie z symbolem miasta figurką Manneken Pis. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną.

5. DZIEŃ - Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

Świadczenia zawarte w cenie

  • przejazd zachodnim autokarem z WC, barkiem, klimatyzacją,
  • 2 noclegi w hotelu w pokojach 2, 3 osobowych
  • opieka i informacja turystyczna pilota.
  • wyżywienie - 2 śniadania i 2 obiadokolacje
  • ubezpieczenie KL i NNW Warta Travel lub TU Axa
  • podatek Vat
 
Wycieczka autokarowa do Holandii a następnie Belgii. Podczas jej trwania zobaczyć można Amsterdam zwany również Wenecja Północy. Poza Amsterdamem krajobraz Holandii oraz stolica zjednoczonej Europy Bruksela z najpiękniejszym placem Grand Place.