Wiedeń Budapeszt

1. DZIEŃ - Wyjazd w godzinach wieczornych i przejazd do Czech.

2. DZIEŃ – W trakcie przejazdu zwiedzania Morawskiego Krasu - słynnych jaskiń o europejskiej renomie, w tym Jaskini Macochy – przeprawa łódkami po jeziorku na dnie jaskini i korytarzami wyżłobionymi w skale przez rzekę Punkwę. W trakcie zwiedzania Przepaść Macocha – niesamowita rozpadlina, której niemal pionowe ściany sięgają wysokości 138 m. Następnie krótkie zwiedzanie Brna – drugiego co do wielkości i atrakcyjności miasta Czech, w tym Stare Miasto i twierdza Spielberg. Obiadokolacja i nocleg przy granicy Czesko – Austriackiej.

3. DZIEŃ – Po śniadaniu przejazd do Wiednia - zwiedzanie miasta z miejscowym licencjonowanym przewodnikiem. W programie miedzy innymi: spacer po centrum. Starego Miasta, Hofburg - największy i najwspanialszy, miejski pałac Wiednia, zespół pałacowo – parkowy Belvedere Opera Wiedeńska, Katedra św. Stefana - najbardziej reprezentatywna budowla gotycka Austrii. Po południu przejazd do Budapesztu i krótkie wieczorne zwiedzanie zabytków starej, prawobrzeżnej części miasta, Wzgórze Zamkowe, Pałac Królewski, Kościół św. Macieja - Katedra NMP, Baszta Rybacka z widokiem Budapesztu, Po obiadokolacji wieczorny rejs statkiem po Dunaju. nocleg w Budapeszcie.

4. DZIEŃ – Śniadaniei dalszy ciąg zwiedzania drugiej części Budapesztu, w tym. Parlament, Bazylika św. Stefana będącą największą budowlą sakralną miasta. najbardziej popularny deptak miasta – ulica Vaci. Plac Bohaterów. Po południu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Obiadokolacja i nocleg w bardzo ładnym pensjonacie góralskim w Białym Dunajcu lub Bukowinie Tatrzańskiej. Wieczór przy ognisku przy

5. DZIEŃ – Po śniadaniu powrót do domu. Możliwość wygospodarowania czasu na krótkie zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale i maczugi Herkulesa w Ojcowskim Parku Narodowym. Przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie

Przejazd zachodnim autokarem z WC, klimatyzacją, barkiem, video, 3 noclegi, wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje, ubezpieczenie, opieka i informacja turystyczna pilota, przewodnik w Dreźnie i Pradze, podatek VAT, opiekunowie GRATIS!

 

Austria i Węgry oraz ich stolice urokliwie położone nad ta sama rzeką Dunajem. Wiedeń to jedno z piękniejszych miast Europy natomiast Budapeszt wcale dużo mu nie ustępuję. W trakcie przejazdu dodatkowo przejazd przez Czechy i Słowację.