Wiedeń

1. DZIEŃ – Wyjazd w godzinach wieczornych i przejazd do Czech.

2. DZIEŃ – Rano zwiedzanie Morawskiego Krasu - słynnych jaskiń o europejskiej renomie, w tym Jaskini Macochy – przeprawa łódkami po jeziorku na dnie jaskini i korytarzami wyżłobionymi w skale przez rzekę Punkwę. W trakcie zwiedzania Przepaść Macocha – niesamowita rozpadlina, której niemal pionowe ściany sięgają wysokości 138 m. Następnie krótkie zwiedzanie Brna – drugiego co do wielkości i atrakcyjności miasta Czech, w tym Stare Miasto i twierdza Spielberg. Obiadokolacja i nocleg,

3. DZIEŃ – Po śniadaniu przejazd do Wiednia - zwiedzanie miasta. W programie miedzy innymi: spacer po centrum. Przejazd obwodnicą Starego Miasta, Hofburg - największy i najwspanialszy miejski pałac Wiednia – zwiedzanie skarbca lub krypt cesarskich, Opera Wiedeńska, Katedra św. Stefana - najbardziej reprezentatywna budowla gotycka Austrii, zespół pałacowo – parkowy Belvedere Pomnik J. Strausa – symbol miasta. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg do Czech.

4. DZIEŃ – Po śniadaniu powrót do Wiednia i dalszy ciąg zwiedzania miasta, Wzgórze Kahlenberg i kościół z kaplicą Jana III Sobieskiego, urokliwa dzielnica Grinzing. Pałac Schonbrunn - dawna rezydencja rodziny cesarskiej, porównywana często do Wersalu pod Paryżem /zwiedzanie z pałacu z zewnątrz, wejście do ogrodów. następnie powrót do centrum miasta – spacer i czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg do Czech.

5. DZIEŃ – Po śniadaniu powrót do Polski

Świadczenia zawarte w cenie

• przejazd zachodnim autokarem z klimatyzacją, barkiem, WC i video, 3 noclegi, wyżywienie - 3 śniadania i 3 obiadokolacje. opieka oraz informacja turystyczna pilota, przewodnik miejscowy w Wiedniu, opiekunowie gratis.

 

Miasto Straussa, muzyki i niezwykłych zabytków cesarstwa Austro-węgierskiego, z licznymi pałacami, w tym np. pałac Schonbrunn porównywalny wielkością i okazałością do pałacu w Wersalu pod Paryzem.