Stronie Śląskie - Sudety  29.06-08.07.2021

Wyjazd ze Słupska w godzinach wieczornych i przejazd na południe Polski do Stronia Śląskiego.  Po drodze super atrakcja!

MEGA HIT! WYCIECZKA DO "PODZIEMNEGO ZBIORNIKA WODY". Wizyta we wrocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis, gdzie poznamy fantastyczny świat wody. Hydropolis to jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie! Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej  o powierzchni 4000 m². Będziemy podążać wzdłuż zamkniętego w podłodze strumienia wody, przechodząc przez kolejne strefy, poświęcone tajemnicom jakie kryją w sobie głębiny oraz przyglądać się życiu tętniącemu w oceanach.

STRONIE ŚLĄSKIE  położone jest w Sudetach Wschodnich, u podnóża Masywu Śnieżnika, Gór Bialskich i Gór Złotych. Zakwaterowanie w komfortowym pensjonacie Villa Rosa z ogrodem z placem zabaw i altaną grilową, gdzie z okien pokojów widać Czarną Górę oraz widoki zapierające dech w piersiach, a wokół roztaczają się liczne trasy spacerowe i wspinaczkowe oraz połacie lasów sudeckich. Pensjonat dysponuje pięknymi, w pełni wyposażonymi pokojami oraz pokojem zabaw i Wi-Fi.

KĄPIELISKO W STAREJ MORAWIE Ten urokliwie położony sztuczny zbiornik wodny w ciepłych miesiącach zamienia się w fantastyczne kąpielisko, gdzie będzie można opalać się na piaszczystej plaży i uprawiać sporty wodne w otoczeniu gór i lasów. Nad Zalewem odbywają się letnie imprezy z muzyką i atrakcjami.

HIT! JASKINIA NIEDŹWIEDZIA Wizyta i zwiedzanie z przewodnikiem największej w Sudetach, pięknie oświetlonej Jaskini Niedźwiedziej, która nazwę zawdzięcza swym dawnym mieszkańcom. Znaleziono w niej około 20 tysięcy szkieletów niedźwiedzi jaskiniowych, które dominowały na tych terenach około 300 tysięcy lat temu. Były największymi niedźwiedziami żyjącymi na naszej planecie. Osiągały do 2 metrów długości, a stojąc na tylnych łapach miały do 4 metrów wysokości.

HIT! ZJEŻDŻALNIA GRAWITACYJNA „CZARNA ŻMIJA” Jest to najdłuższa zjeżdżalnia w Polsce! Na trasie mamy 3 pętle, przejazd przez las i potok wiaduktem na wysokości 8 metrów nad potokiem. Wszystko oczywiście na najwyższym poziomie bezpieczeństwa       i z gwarancją świetnej zabawy!

LĄDEK ZDRÓJ Lądek Zdrój to przepięknie odrestaurowane, najstarsze uzdrowisko w Polsce, położone w zakolu rzeki Biała Lądecka, u podnóża Gór Złotych. Spacer po Rynku oraz pobyt w Parku Zdrojowym.

BORÓWKOWA GÓRA! Borówkowa Góra to w chwili obecnej jeden z największych szczytów przepięknych Gór Złotych, który przyciąga turystów z całego kraju. Wyprawę górską rozpoczniemy od Przełęczy Lądeckiej na szczyt Borówkowej Góry, która swą nazwę zawdzięcza obficie występującym tu czarnym jagodom – borówkom. A wieża widokowa na szczycie Góry Borówkowej na którą się wdrapiemy, skrywa bardzo wiele atrakcji, np. rozpoznawanie szczytów i miejscowości ułatwia „kompas” dachu wieży, dzięki któremu nawet przy nie najlepszej pogodzie można zobaczyć odległą o 90 km Śnieżkę!

MASYW ŚNIEŻNIKA I ŚNIEŻNIK Całodzienna wyprawa górska na Śnieżnik, zdobycie szczytu z przewodnikiem górskim. Masyw Śnieżnika jest drugim po Karkonoszach pod względem wysokości pasmem górskim w polskich Sudetach. Na trasie naszej ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej znajdą się tablice z informacjami dotyczącymi budowy geologicznej, rzeźby terenu, informacjami o świecie zwierzęcym   i roślinnym oraz o problemach ekologicznych tego bardzo ciekawego terenu.

SUDECKA SPARTAKIADA NA WESOŁO To liczne zabawy i zawody sportowe, przeciąganie liny, turniej w dwa ognie, mecz kolonistów w piłkę siatkową, piłkę nożną oraz baloniada.

DYSKOTEKI I WIECZORY FILMOWE

Wybory Miss i Mistera kolonii oraz bal przebierańców, seanse filmowe.

Ostatniego dnia, po śniadaniu i wydaniu prowiantu, wykwaterowanie i przejazd do Wrocławia. Krótki pobyt na najpiękniejszym Rynku Starego Miasta oraz wyjazd w drogę powrotną. Po drodze przerwa na posiłek w McDonald’s /we własnym zakresie/. Przyjazd do Słupska we wczesnych godzinach rannych

 

Świadczenia w cenie:                                                             1499 zł

  • przejazd autokarem, który pozostaje na miejscu do dyspozycji uczestników
  • noclegi w pokojach z łazienkami , w komfortowym ośrodku Villa Rosa w Stroniu Śląskim
  • pełne całodzienne wyżywienie - śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje /bardzo dobra kuchnia, jedna z kolacji przy ognisku/
  • prowiant na drogę powrotną
  • opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej
  • ubezpieczenie KL i NNW Warta
  • podatek Vat

Uwaga! Dodatkowo płatne: wszystkie wycieczki, bilety wstępu, atrakcje
i przewodnicy górscy  oraz wizyta w Centrum Hydropolis łącznie - 229 zł/os.