Portugalia 14-17.03.2020

1. DZIEŃ - Wyjazd ze Słupska i przejazd na lotnisko do Berlina Przelot samolotem do Lizbony  następnie transfer do hotelu. zakwaterowanie i w miarę możliwości wieczorny spacer po centrum,  nocleg.

2. Dzień - Po śniadaniu zwiedzanie Lizbony - stolicy Portugalii. W programie wieża Belem, klasztor Hieronimitów (wpisany na listę UNESCO) - zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców symbolizujący dawna potęgę kolonialnej Portugalii. Następnie przejazd do centrum i spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony Baixy i Alfamy: Praca Rossio, Rua Augusta, katedra la Se. Będzie można podziwiać misterną konstrukcję windy św. Justyny i lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos – słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi, nocleg

3. DZIEŃ - Po śniadaniu kolejny dzień przeznaczony na zwiedzanie Lizbony podczas, którego kolejnym punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Na zakończenie zwiedzania przejedziemy na nietypowy punkt widokowy. W cokole potężnego pomnika Chrystusa Króla mieści się platforma widokowa, skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony, nocleg

4. Dzień - Po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny w centrum na ostatni spacer, ewentualnie zakupy, kawę itp. następnie ok. południa przejazd ma lotnisko Lizbony - transfer na lotnisko. Przelot do Berlina i dalej powrót autokarem do Słupska

 Świadczenia zawarte w cenie:       1599 zł       

 • Dojazd do Berlina na lotnisko i powrót
 • przeloty samolotem do Lizbony w obie strony
 • duży bagaż podręczny
 • opłaty lotniskowe
 • wyżywienie: 3 śniadania po noclegach i 3 obiadokolacje
 • zakwaterowanie w hotelu - pokoje 2/3 osobowe
 • realizacja programu zwiedzania na miejscu
 • opieka i informacja turystyczna polskiego pilot
 • ubezpieczenie Warta Travel lub Axa TU S.A 
Uwaga: podana cena nie obejmuje ewentualnych biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji, komunikacji miejskiej na miejscu oraz ewentualnego przewodnika lokalnego

Portugalia - 27.06-03.07.2020

1. DZIEŃ - Przejazd na lotnisko. Przelot samolotem do Lizbony następnie transfer do hotelu położonego przy najdłuższej piaszczystej plaży nad brzegiem Atlantyku. Obiekt z odkrytym basenem i otwartym tarasem słonecznym. Wypoczynek  w Portugalii i zwiedzanie wybranych atrakcyjnych turystycznie miejsc.

2. Dzień - Po śniadaniu przejazd do Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii. W programie wieża Belem, klasztor Hieronimitów (wpisany na listę UNESCO) - zbudowany dla uczczenia podróżnika Vasco da Gamy i jego wyprawy do Indii, Pomnik Odkrywców symbolizujący dawna potęgę kolonialnej Portugalii. Następnie przejazd do centrum i spacer uliczkami najbardziej znanych dzielnic Lizbony Baixy i Alfamy: Praca Rossio, Rua Augusta, katedra la Se. Będzie można podziwiać misterną konstrukcję windy św. Justyny i lizbońskie kamienice z fasadami krytymi azulejos – słynnymi portugalskimi płytkami ceramicznymi. Kolejnym punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Na zakończenie zwiedzania przejedziemy na nietypowy punkt widokowy. W cokole potężnego pomnika Chrystusa Króla mieści się platforma widokowa, skąd roztacza się niezapomniana panorama całej Lizbony. Kolacja i nocleg.

3. DZIEŃ - Po śniadaniu kolejny dzień przeznaczony na  wypoczynek i plażowanie w hotelu lub na pobliskiej plaży.

4. Dzień - Po śniadaniu przejazd do Sintry. Po drodze podjedziemy na najbardziej na zachód wysunięty punkt Europy - Cabo da Roca. W Sintrze zapraszamy do zwiedzenia nietypowego zabytku jakim jest Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira), rezydencja nie tylko książąt portugalskich ale i loży masońskiej. Spacer owianymi tajemnicą labiryntami korytarzy, studni oraz sekretnych przejść. Następnie przejazd do Obidos - otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką i pamiątkami, niewielkimi restauracjami. Dalej przejazd do  Alcobaca gdzie  znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej, z największym kościołem w Portugalii. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie czy krużganki, obiadokolacja i nocleg.

5. DZIEŃ - Po śniadaniu kolejny dzień przeznaczony na  wypoczynek i plażowanie w hotelu lub na miejskiej plaży.

6. Dzień - Po śniadaniu przejazd do Batalha, znanej głównie z klasztoru Santa Maria da Vitoria, który powstał dla upamiętnienia zwycięstwa króla Jana I nad Hiszpanami pod Aljbarrotą. Klasztor uznawany jest za perłę późnego gotyku, w jego skład wchodzą m.in.: trójnawowa bazylika, Kaplica Fundatora, gdzie pochowany został król Jan I z małżonką Filipą Lancaster; Krużganek Królewski z bogato zdobionymi maswerkami czy Niedokończone Kaplice. Kolejnym punktem programu będzie Fatima - wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie.

7. Dzień - wcześnie rano transfer na lotnisko. Przelot do Berlina.

Świadczenia zawarte w cenie     2699 zł

 • przeloty samolotem do Lizbony w obie strony
 • duży bagaż podręczny
 • dojazd na lotnisko w Berlinie i powrót
 • opłaty lotniskowe
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje w formie bufetu
 • zakwaterowanie w hotelu - pokoje 2,3 os.
 • wycieczki na miejscu opisane programem
 • zwiedzanie i transfery klimatyzowanym autokarem na miejscu
 • opieka polskiego pilota
 • ubezpieczenie Warta Travel lub Axa TU S.A
 • podatek VAT
 • przewodnik miejscowy podczas zwiedzania

Na miejscu należy doliczyć biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji w cenie ok. 35-50 euro/os. oraz dopłaty do dużego bagażu do luku bagażowego - dla chętnych. w kwocie ok. 50 euro w dwie strony. Możliwość zakupienia jednego dużego bagażu na dwie osoby. Istnieje możliwość doliczenia biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji do ceny podstawowej.

Portugalia
14.01-18.01.2020