Wycieczki do Izraela

Izrael na weekend
15-18.02.2019

1. DZIEŃ – Wylot z Gdańska i przelot do Izraela. /8.05-13.10/ Przylot na lotnisko w Tel Awiwie. Przejazd do Betlejem, w trakcie przejazdu zachodnia Jerozolima, dzielnica Ein Karem oraz Yad Vashem, wizyta przed parlamentem Izraela - Knesetem, w Betlejem zakwaterowanie w hotelu a następnie wizyta w miejscu narodzin Jezusa, obudowanym Bazyliką Narodzenia, wizyta w Grocie Narodzenia. Ponadto Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej - rzymskokatolicki kościół sąsiadujący z Bazyliką Narodzenia i grota Mleczna przy malutkim sanktuarium maryjnym, obiadokolacja
i nocleg w hotelu w Betlejem 

2. DZIEŃ - Po śniadaniu, przejazd na górę Oliwną z majestatyczną panoramą na wszystkie starożytne i nowoczesne dzielnice Jerozolimy. Wizyta w kaplicy Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster i kaplica Dominus Flevit. Kościół Wszystkich Narodów, gdzie Chrystus modlił się w nocy przed zdradą. Następnie Pałac Kajfasza, Wieczernik, piesza wycieczka na Stare Miasto w Jerozolimie. Spacer po centrum i przejście przez miasto tzw. Drogą krzyżową wzdłuż Via Dolorosa od Pałacu Piłata do grobu Chrystusa w kościele Grobu Świętego. Następnie krótki spacer wzdłuż Cardo do Ściany Zachodniej – Ściany płaczu – największego i najświętszego sanktuarium dla narodu żydowskiego. Powrót do Betlejem i hotelu na obiadokolację i nocleg. 

3. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do najstarszego miasta na ziemi Jerycha trasa widokowa z widokiem na Górę Pokuszenia. Następnie przejazd do Morza Martwego. Czas wolny nad brzegiem Morza Martwego, możliwość kąpieli w niesamowicie słonych wodach gdzie ciało unosi się samo na powierzchni wody. Następnie przejazd wśród wzgórz Judei do Jerozolimy lub Betlejem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.  

4. DZIEŃ - Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Wiztyta w Tel avicie i Jaffie, Plażowanie nad ciepłym Morzem Śródziemnym, Przejazd na lotnisko Ben Gurion. Przelot do Gdańska. /20.30-23.55/ 

Świadczenia zawarte w cenie pakietu:                  1559 zł 

· przelot na trasie Gdańsk – Tel Aviv - Gdańsk, duży bagaż podręczny

· zakwaterowanie 3 noclegi w hotelu

· Wyżywienie na miejscu - 3 śniadania i 3 obiadokolacje

· transfer lotnisko - hotel - lotnisko

· transport lokalny na potrzeby zwiedzania podczas całego pobytu 

· zwiedzanie wg. programu


Uwaga podana cenie nie obejmuje opłat za lokalnych przewodników uwarunkowana ilością uczestników. Istnieje możliwość wykupienia tylko przelotu i noclegów w hotelu.

Izrael i Ziemia Święta - 8 dni
Terminy dowolne

1. DZIEŃ – Wylot z Gdańska lub Warszawy i przelot do Izraela. Przylot na lotnisko w Tel Awiwie. Następnie przejazd do Betlejem na kolację i nocleg.

2. DZIEŃ - Po śniadaniu, przejazd na górę Oliwną z majestatyczną panoramą na wszystkie starożytne i nowoczesne dzielnice Jerozolimy. Wizyta w kaplicy Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster i kaplica Dominus Flevit. Kościół Wszystkich Narodów, gdzie Chrystus modlił się w nocy przed zdradą. Następnie przejazd do kościoła św. Piotra w Gallicantu (Pałac Kajfasza ,Wieczernik, Opactwo Zaśnięcia i Grób Dawida na Górze Zion. Przejazd autokarem z góry Syjon do miasta Betlejem, miejsca narodzin Jezusa, obudowane Bazyliką Narodzenia, wizyta w Grocie Narodzenia. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

3. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd na północ do miasta Cezarei, zwiedzanie rzymskiego akweduktu, miejsce skąd rozpościera się widok na pobliskie ruiny Cezarei. Obiektów zbudowanych przez króla Heroda, a które później stały się siedzibą rządów i namiestników rzymskich, w tym Poncjusza Piłata. Przejazd do Nazaretu, miasta na wzgórzach Galilei, gdzie Jezus dorastał. Wizyta w Bazylice Zwiastowania i Synagoga. Kontynuacja programu i przejazd dolną Galilei, wizyta w domu Kany Galilejskiej. Późnym popołudniem powrót na obiadokolacje i nocleg.

4. DZIEŃ - Po śniadaniu przeprawa do Kafarnaum, gdzie Jezus mieszkał po opuszczeniu Nazaretu aby odwiedzić starożytne synagogi i pobliski dom Piotra. Wizyta nad jeziorem Galilea. Następnie przejazd do podnóża Mt. Tabor, Góry Przemienienia Pańskiego i wjazd na Górę skąd rozciąga się wspaniały widok panoramiczny od Mt. Hermon na północy do wzgórz Samarii na południu. Zakończenie dnia wizytą w miejscu chrztu w Yardenit nad rzeką Jordan. obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie lub Nazarecie

5. DZIEŃ - Po śniadaniu powrót z nad Jeziora Galilejskiego i przejazd na południe wzdłuż doliny Jordanu do Morza Martwego. Widok z zewnątrz Qumran. Czas wolny nad brzegiem Morza Martwego, możliwość kąpieli w niesamowicie słonych wodach gdzie ciało unosi się samo na powierzchni wody. Przed wjazdem do najstarszego miasta na ziemi Jerycha trasa widokowa z widokiem na Górę Pokuszenia. Następnie przejazd wśród wzgórz Judei do Jerozolimy. Przed wjazdem do miasta panorama widokowa z zapierającym dech w piersiach widokiem na noc Starego Miasta w Jerozolimie, górę Syjon i wzgórze oliwne. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6. DZIEŃ - Po śniadaniu powrót do Jerozolimy i piesza wycieczka na Stare Miasto w Jerozolimie. Spacer po centrum i przejście przez miasto tzw. Drogą krzyżową wzdłuż Via Dolorosa od Pałacu Piłata do grobu Chrystusa w kościele Grobu Świętego. Następnie krótki spacer wzdłuż Cardo do Ściany Zachodniej – Ściany płaczu – największego i najświętszego sanktuarium dla narodu żydowskiego. Powrót do Betlejem i hotelu na obiadokolację i nocleg.

7. DZIEŃ - Po śniadaniu nowa część Jerozolimy. Przejście od Knesetu (izraelskiego parlamentu) do Muzeum Izraela i Sanktuarium Księgi. Następna wizyta w Yad Vashem. Stamtąd przejazd do Ain Karem, miasta w górach Judy, aby odwiedzić Kościół Nawiedzenia, który tradycyjnie był zbudowany jako Dom Zachariasza. Następnie przejazd do Doliny Ellah i na Latrun obok ruin Emaus z widokiem na dolinę Ayalon, miejsca znanego z historii jako jeden z głównych bitew Bliskiego Wschodu. Powrót do hotelu Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8. DZIEŃ - Po śniadaniu przejazd do miasta Jaffa. Jaffa jest południową, najstarszą częścią Tel Awiw - Jaffa będącą w przeszłości starożytnym miastem portowym w Palestynie (obecnie Izrael). Jaffa słynie z biblijnych historii Salomona, Jonasza i świętego Piotra. Miejscowość mająca historię trwającą ponad trzy tysiąclecia. Sam port jest wymieniany w różnych starożytnych dziełach, w tym Biblii i Józefa Flawiusza. Historycznie port był wykorzystywany, przez muzułmanów, chrześcijan, Żydów, a nawet Egipcjan. Obecnie jest strefą rekreacyjną z mnóstwem restauracji i kawiarni. Jaffa jest główną atrakcją turystyczną Izraela z ekscytującym połączeniem starej, nowej i odrestaurowanej architektury, w tym grecki prawosławny klasztor Archanioła Michała (Patriarchat Jerozolimy) oraz Kościół św. Piotra służy rosyjskiej społeczności prawosławnej, Kościół świętego Piotra będący bazyliką Franciszkanów rzymskokatolickich i hospicjum zbudowany w 19 w. na pozostałościach twierdzy Krzyżowców. Po południu przejazd na lotnisko, Przelot do Warszawy lub Gdańska


Świadczenia zawarte w cenie                                 2699 zł

przeloty samolotem do/z Tel Awiwu, opłaty lotniskowe,  duży bagaż podręczny, wyżywienie: śniadania i obiadokolacj, zakwaterowanie w hotelach **/*** (razem 7 dób hotelowych), pokoje 2 - osobowe, zwiedzanie i transfery klimatyzowanym autokarem na miejscu, przewodnik z językiem polskim podczas całego pobytu, wstępy do zwiedzanych atrakcji, ubezpieczenie Warta Travel lub Axa - wariant standard KL NN, podatek VAT

Uwaga: Cena nie uwzględnia obowiązkowej opłaty lokalne, w tym za przewodnika lokalnego i przewodnika z językiem polskim w Izraelu w kwocie ok. 90 USD/os., ponadto napojów do obiadokolacji, napiwków na miejscu oraz innych wydatków osobistych. Dopłaty do ewentualnego dodatkowego dużego bagażu 15 lub 20 kg.